Aribibi Gusano

Aribibi Gusano

 • Druh:Capsicum Chinenses
 • Semen v balení:10 ks
 • Původ:Bolivíe
 • Pálivost:
 • Jednotek SHU:až 300 000 SHU
 • Doba zrání:100 dní
 • Velikost plodu:1 x 10 cm
 • Tvar plodu:Lusk
 • Velikost rostliny:41 - 60 cm
 • Výška x šířka rostliny::60 x 50 cm

 • Číslo produktu:118
 • Hlídací pes:Zapnout
 • Dostupnost:skladem
 • Cena s DPH:59 
ks

Související produkty

Vybírejte z úzce souvisejících produktů k Aribibi Gusano

 


Popis plodu: odrůda Aribibi Gusano je specifická svými pokroucenými a podlouhlými papričkami bloňďatými papričkami. Díky těmto specifickým plodům je s ostatními odrůdami nezaměnitelná. Ve finální botanické zralosti jsou papričky 1 cm široké a až 10 cm dlouhé. Zralé papričky Aribibi Gusano jsou velmi svěží a šťavnaté, dosahují poměrně silné pálivosti až 300 tis. jednotek SHU a aroma je spefické pro rod Capsicum Chinense.

Popis rostliny: Aribibi Gusano  po přesazení do skleníku a zakořenění velmi rychle nasazuje na stovky drobných listů. Oproti jiným odrůdám z rodu Capsicum Chinense tvoří nízký keřík. Má tendenci růst spíše do šířky a pokud ji neposkytnete dostatek prostoru, brzy začne prorůstat s okolními paprikami až dojde k vytoření souvislého, huňatého porostu, ze kterého postupně vykukují drobné zelené papričky ve tvaru tenkého válečku. Později papičky získávají svůj originální pokroucený / klikatý tvar blonďaté zabarvení. Při velmi horkém létě a nedostatečném větrání skleníku se nelekejte opadávání většiny květů, ty se budou "chytat" až v pozdější době, kdy bude chladněji. Je běžné, že papričky Aribibi Gusano dozrají až v průběhu října a listopadu.
Při plánování sponu si rozmyslete, zda chcete pěstovat jednotlivé keříky a nebo se spokojíte se souvislým zeleným kobercem :-) V této souvislosti doporučujeme spon alespoň 70 cm.

Nároky na pěstování: Aribibi Gusano lze pěstovat za oknem nebo na balkóně, ale nejvyššího výnosu dosáhnete v dobře větraném skleníku / fóliovníku. Na jedné rostlině budete sklízet minimálně desítky papriček, naše zkušenost je ještě o řád vyšší. 

Zajímavosti: můžete se setkat také s označením Caterpillar chilli

Možná využití: Jako nejvhodnější se jeví papričky Aribibi Gusano zavařovat spolu se zeleninou, jiými a méně pálivými odrůdami papriček. Dále je možné papričky zbavené semen sušit v sušičce na ovoce a ještě křupavé slupky pomlýt v tříštivém mlýnku. Získáte tak exklusivní a velmi pálivé, blonďaté chilli koření.

 

Výše zmíněné informace mají především orientační charakter. Berte na vědomí, že výsledky vašeho pěstování můžou dosáhnout jiných parametrů, jak v pozitivním tak negativním směru – budeme rádi, když se se svými zkušenostmi podělíte na našem internetovém fóru o pěstování chilli papriček: chilli-forum.cz - Galerie venkovního pěstování

Chilli novinky
z Facebooku

Dobrý večer vespolek! Máte už vybrané odrůdy papriček pro letošní pěstování? Že ne? Tak to pojďme společně napravit! V e-shopu…Dobrý večer vespolek! Máte už vybrané odrůdy papriček pro letošní pěstování? Že ne? Tak to pojďme společně napravit! V e-shopu www.seminka-chilli.cz využijete filtrování odrůd papriček dle pálivosti, barev, výnosnosti, vzrůstu, vhodného místa pro pěstování, země původu... nebo pošlete konkrétní dotaz na info@seminka-chilli.cz a navrhneme Vám optimální odrůdu. Jsme tu pro Vás! ;-) (foto: Jalapeno Farmers) http://www.seminka-chilli.cz/druhy-papricek/#tab=prop-100&av=1&ppp=120&os=0 Více infomací…

Dobrý den vespolek! Tohle všechno musí dolů, UF! http://www.seminka-chilli.cz - tohle fakt zahřeje...…Dobrý den vespolek! Tohle všechno musí dolů, UF! http://www.seminka-chilli.cz - tohle fakt zahřeje... Více infomací…
Novinky na e-mail

Přihlašte se pro odběr novinek