7 Pot White

7 Pot White

 • Druh:Capsicum Chinenses
 • Semen v balení:10 ks
 • Původ:Neznámý
 • Pálivost:
 • Jednotek SHU:až 800 000 SHU
 • Doba zrání:60 dní
 • Barva plodu:Bílá
 • Velikost plodu:4 x 5 cm
 • Tvar plodu:Netradiční
 • Velikost rostliny:61 - 100 cm

 • Číslo produktu:117
 • Hlídací pes:Zapnout
 • Dostupnost:Není skladem
 • Cena s DPH:79 

Související produkty

Vybírejte z úzce souvisejících produktů k 7 Pot White

Popis plodu: Papričky 7 Pot White mají na rozdíl od ostatních žahavek z rodiny 7 Potů hladkou slupku a tvarově je lze řadit spíše k odrůdám Habanero a především díky velmi silnému vrásnění, které dominuje u většiny plodů. Průměr velikosti papriček je 4 x 5 cm a tvarově se vzdáleně podobá odrůdě Bahamian Goat. Odrůda 7 Pot White je vyhledávaná zejména pro netradiční zabarvení papriček v botanické / finální zralosti. U zrajících papriček je radost pozorovat rychlé barevné přechody při konečné fázi dozrávání. Nejříve je paprička světle zelená, kdy postupně dochází k vybarvování "ostrůvků" do velmi světlé mléčně žluté, která se nakonec dostane do téměř bílé. Slupka je slabší a díky světlému zabarvení lze snadno pozorovat shluky rezavohnědých kapiček olejovité konzistence. Ano právě tohle na papričkách pálí zcela nejvíce, jsou to kapsaicinoidy, látky způsobující pocit pálení při styku se sliznicí nebo pokožkou.

Popis rostliny: 7 Pot White má velmi výhodou stavbu co se týče celkového objemu zelené masy. Pokud při výběru odrůdy zohledňujete také nároky na prostor, je 7 Pot White poměrně úsporná. Je to samozřejmě ovlivnitelné živinami, konkrétně dusíkem, takže pokud to nebudete přehánět s hnojivy pro růst, tak se přerostlého "koštěte" nedočkáte. Nám se podařilo vypěstovat krásné, kompaktní keříky, které se dorůstali do výšky kolem 1 metru a  o něco méně do šířky. Například oproti odrůdě Trinidad Scorpion Moruga je 7 Pot White v podstatě zakrslík, ale co je důlěžité, nemá to žádný vliv na výnosnost. Naopak je nižší vzrůst výhodou při velmi teplém létě, kdy lze skleník nebo fóliovník jen stěží větrat na optimální teploty pro kvalitní opylení a nižší vzůst tak zajistí i nižší teploty, které jsou při zemi. Obecně platí, že čím je opylení dokonalejší, tím více vznikne semen a tím větší je paprička. Bohužel to platí i obráceně, takže pokud jste se setkali s velmi malými papričkami, je to díky velmi vysokým teplotám a špatnému opylení. 

 Nároky na pěstování: Jako u ostatních papriček z rodu Capsicum Chinense nejvyšších výnosů dosáhnete v co nejlépe větraném skleníku. Je to dáno tím, že skleník poskytuje jednak mikroklima, kdy se okolní vzduch zahřívá rychlejí než v okolí a také se západem slunce dochází k pozvolnějším ochlazování. Neméně důležitou je také ochrana před povětrnostními vlivy. Ve skleníku se prakticky nevysktují a paprika tak může růst kontinuálně po celou pěstební sezónu, což na poli či záhonu není možné. Jako optimální doporučujeme spon kolem 80cm. Zajistíte tak dostatek prostoru a zabráníte prorůstání okolních rostlin. Rozhodně neplatí přímá úměra v tom smyslu, že více sklídíte z 200 rostlin ve skleníku oproti polovičnímu počtu. Je důležité, aby každá rostlina měla dostatek světla.
7 Pot White můžete pěstovat i za oknem nebo na balkóně. Výsledek pěstování bude úměrný postkytnutým pěstebním podmínkám.

Zajímavosti: Jak je patrné z fotografií, jedná se o odrůdu, která má opravdu zajímavý výnos. Z vlastních zkušeností doporučujeme už od vysazení sazenice řešit opory pro budoucí větve. Pokud toto podceníte, můžete se dočkat velmi nežádoucího "skalpování" větví pod tíhou zrajících papriček.
 

Možná využití: 7 Pot White lze doporučit jako základ chilli omáček, součást sterilovaných zeleninových salátů. Velmi zajímavé je koření, které má světlou / blonďatou barvu :-)

Chilli novinky
z Facebooku

Dobrý den vespolek!Doprava ZDARMA právě teď! I na Slovensko ;-)Čtěte podmínky na >> https://bit.ly/2MjND2K(Foto: Habanero Bonda Ma Jacques, Capsicum…Dobrý den vespolek!

Doprava ZDARMA právě teď! I na Slovensko ;-)
Čtěte podmínky na >> https://bit.ly/2MjND2K
(Foto: Habanero Bonda Ma Jacques, Capsicum Chinense, až 300 000 SHU, v Nové Pace 20.8.2018)

www.seminka-chilli.cz - nepálí, ale hřeje... Více infomací…

Dobrý den vespolek!Cibulové Chutnej = chuťová exploze ;-) Pro doladění používáme fortifikované víno Šaler od vinařství…Dobrý den vespolek!

Cibulové Chutnej = chuťová exploze ;-) Pro doladění používáme fortifikované víno Šaler od vinařství Špalek!
www.seminka-chilli.cz/cibulove-chutnej-82814.html
Poštovné zdarma od pondělí do středy, více na: https://bit.ly/2MjND2K Více infomací…
Novinky na e-mail

Přihlašte se pro odběr novinek