Bhut Jolokia uzené koření 50g

Bhut Jolokia uzené koření 50g

  • Druh:Chilli koření
  • Původ:Indie
  • Pálivost:
  • Číslo produktu:304
  • Hlídací pes:Zapnout
  • Dostupnost:skladem
  • Cena s DPH:279 
ks

Historie papričky Bhut Jolokia

Assamští pěstitelé chilli a Chile Pepper institut analyzovali jako první u papričky Bhut Jolokia více jak 1 milion Scovilleho jednotek pálivosti (SHU). A  v roce 2006 byla dokonce zařazena do Guinessovy knihy rekordů jako nepálivější chilli paprička na světě.

Obsah balení: 50 g

Země původu: Indie


 

Popis papričky Bhut Jolokia

Plody jsou protáhlé 5 - 8,5 cm dlouhé, 2,5 - 3 cm široké. Mají vlnící se povrch. Papričky Bhut Jolokia dozrávají od zelené do po jasně červené zabarvení. Pěstitelské podmínky jsou stejné jako pro papričku Habanero a ostatní papriky rodu C. Chinenses. Do 90 dní od přesazení jsou lusky zelené a při 120-ti dnech v plné zralosti červené.

Mletá Bhut Jolokia uzená má přes svou extrémní pálivost svou nezaměnitelnou a charakteristickou vůni a chuť po uzeném kouři. Je vhodná jako dochucovadlo polévek, salátů nebo gulášů. Mletou Bhut Jolokii lze také využít pro přípravu velmi pálivé chilli omáčky v případě, že nemáte po ruce Bhut Jolokii čerstvou.

Při manipulaci a uchovávání mleté papričky Bhut Jolokia mějte na paměti, že se jedná o extrémně pálivý produkt, který při  vdechnutí i při malé koncentraci velmi dráždí sliznice. Tyto účinky jsou přirovnatelné k pepřovému spreji.

U nás můžete také objednat semínka Naga (Bhut) Jolokia odrůd:

Komentáře
NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ
Roumen Dimitrov [.*]

12.01. 15:29

Pálivost koření

Objdnal jsem si toto kořní a když dorazila, chtěl jsem ho hned vyzkoušet. Dal jsem si na malou lžičku špetku tohoto koření a hned jsem to ochutnal. Pánové! Tohle byl zážitek na celý život! Děs a hrůza. Doslova ohnivý TEROR! Tohle nikdy neochutnávejte samostatně, tímhle jedině okořenit jídlo, ale samostatně NE! Roztečou se vám plomby, věřte mi. Co se týká chuti, tak na tu už si nevzpomínám, vzpomínám si jen na to peklo v puse. Vřele doporučuji masochytům a jím podobným. Tohle je asi skutečně to nejpálivějí koření světa.

Novinky na e-mail

Přihlašte se pro odběr novinek