Habanero Red Savina

Habanero Red Savina

 • Druh:Capsicum Chinenses
 • Semen v balení:10 ks
 • Původ:Amerika
 • Pálivost:
 • Jednotek SHU:až 577 000 SHU
 • Doba zrání:60 dní
 • Barva plodu:Červená
 • Velikost plodu:4,5 x 3,5 cm
 • Tvar plodu:Kvadratický
 • Velikost rostliny:61 - 100 cm
 • Výška x šířka rostliny::90 x 70 cm

 • Číslo produktu:40
 • Hlídací pes:Zapnout
 • Dostupnost:Není skladem
 • Cena s DPH:49 

Související produkty

Vybírejte z úzce souvisejících produktů k Habanero Red Savina

Popis plodu: středně velký 4,5 cm dlouhý a 3,5 cm široký plod Habanero Red Savina je typický tvarem většiny habaner. Nepravidelné kónické jakoby zmačkané zakončení bez znatelné špičky. Po celé délce si od stonku drží prolisy. Stonek je u plodu poměrně tlustý. Síla stěny je střední. Dozrává ze zeleného do svého rudě lesklého zbarvení.

Popis rostliny: Habanero Red Savina dorůstá běžně 70 cm. Mívají světlezelené pěkné zbytnělé listy vejčitého, ale až srdčitého tvaru zakončeného do špičky. Oprati ostatním habanerům je list viditelně větší. Přestože mají křehčí stonek rády se rostliny derou do šíře a zahušťují spon ostatním rostlinám. Umí hustě nasadit bílé květy, což se následně pozitivně odráží ve výnosech.

Nároky na pěstování: Budete-li nároční na sebe samé, nejspíše vás tato rostlina speciálními požadavky nepředčí. Poskytněte rostlině kvalitní provzdušněnou půdu s přiměřenou zálivkou. Obecně rostlina hůře snáší přelévání, než mírně nedostatečnou zálivku. Nepodceňte u této rostliny okolní prostor s ohledem na její rozpínavost, avšak soustřeďte výkon rostliny na produkci plodů a jejich včasné dozrání zaštipováním “vlčích“ výrůstků, nebo již nepotřebných květů.

Možná využití: Výtečná odrůda z habener vás ohromí svými možnostmi palu a výjimečné chuti. Hodí se do celé škály potravin a domácích polotovarů. Doporučujeme výrobu domácího exklusivního koření nebo můžete vyzkoušet výrobu vlastní čokolády, do které se habanero ze všech pálivých paprik hodí snad nejvíce.

Jiné zajímavosti: Red Savina Habanero bylo svého času pokládáno za nejpálivějsí chilli papriku světa, obsahuje neuvěřitelných 577.000 Scovilleho jednotek! Je přibližně 50x pálivější než Jalapenos, využívá se jako přísada do pepřových sprejů. Dbejte tedy opatrnosti při manipulaci s plody této papriky.

Nechce se Vám čekat až na konec pěstební sezóny? Vyzkoušejte čerstvé sušené papričky HabaneroVynikají perfektní chutí a velmi příjemnou pálivostí.

Není tahle chilli paprička pro Vás ta pravá? Nevadí! Vyberte si jinou podle mnoha paramertů ve speciálním filtru.

Výše zmíněné informace mají především orientační charakter. Berte na vědomí, že výsledky vašeho pěstování můžou dosáhnout jiných parametrů, jak v pozitivním tak negativním směru – budeme rádi, když se se svými zkušenostmi podělíte na našem internetovém fóru o pěstování chilli papriček: chilli-forum.cz - Galerie venkovního pěstování


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ
 

anly

05.01. 11:26

red savina

Red savina byla má první pěstovaná chilli. klíčivost byla skoro 100%. Udávám skoro, jelikož jsem o pěstování chilli věděl pramálo. takže jsem semenům nedal to pravé co potřebují. O to větší byla radost, když semínka začli klíčit. Nic méně, úroda byla fantastická, až mě překvapilo, kolik takový keřík, může dát plodů. Plody jsou chuťově unikátní a můžu doporučit všem, jak na přímou konzumaci, na výrobu chilli omáček(doporučuji), tak i na sušení. Každopádně pečlivě vybírejte odkud budete brát semena. Doporučuji www.seminka-chilli.cz je to 100% jistota kvality.

Zajímavá nabídka

Nechce se Vám čekat až na konec pěstební sezóny? Vyzkoušejte čerstvé sušené papričky Habanero! Vynikají perfektní chutí a velmi příjemnou pálivostí.

Jsou pro Vás sušené papričky Habanero málo atraktivní? Pak je tedy sladká chilli omáčka Habanero Mučíto  tím pravým lákadlem pro Vaše mlsné chilli jazýčky. Doporučujeme meruňkovou chilli omáčku Habanero Mučíto z domácích čerstvých papriček.

 

Poštovné

 

 

 

Objednáváte pouze semena papriček a chcete ušetřit na poštovném? Zvolte Doporučenou zásilku nebo doručení na Uloženku. Při platbě předem je poštovné levnépouze 49,- Doporučujeme nepoužívat dobírku, velmi prodražuje poštovné. Je-li zásílka těžší, máte na výběr z několika možností balíkové přepravy. Přes přepravce InTime stojí balík 60,- a přes Českou poštu 75,- Opět nedoporučujeme dobírku. Náklady na poštovné zbytečně prodražuje.


Chilli novinky
z Facebooku

Novinky na e-mail

Přihlašte se pro odběr novinek