Little Cutie Facing Heaven

Little Cutie Facing Heaven

  • Druh:2013
  • Pálivost:
  • Číslo produktu:158
  • Hlídací pes:Zapnout
  • Dostupnost:Není skladem
  • Cena s DPH:0 

Popis plodu: 0,5 cm široký, 9 cm dlouhý lusk. Plody papriky rostou v trsech vzhůru, z názvu vyplývá tváří tvář nebi. Dozrávají z tmavě zelené do plně rudé barvy. Vzhledem k úzce profilovanému tvaru plodu, který je v celé své délce kónický zakončený do špičky, má středně velká semena. Little Cutie Facing Heaven není výrazně pálivý, chutná zprvu sladce, posléze se štiplavý pal projeví na rtech a špičce jazyka. S porovnání s ostatními okrasnými odrůdami je chuťově vyvážený, nevybočuje žádnými prvky, přechody mezi chutěmi jsou umírněné a pozvolné.

Popis rostliny: Little Cuite Facing Heaven dorůstá do výšky 1m, je siluetou velice úzká což je při výšce této odrůdy dalším netradičním prvkem. Po nasazení květu se růst ustálí. Vytváří husté shluky bílých kvítků. Má úzce vejčité listy, rostlina je jednobarevná, světle zelená.

Nároky na pěstování: Chilli paprika vhodná pro pěstování v květináčích na slunných terasách nebo balkonech. Může se stát i ozdobou vašeho obývacího pokoje, pokud jste schopni zajistit dostatek denního světla. Pokud vlastníte okna s UV filtry hrozí opadávání květů a následné neplození. Pro vývoj plodu je také zásadní opylení, které v uzavřeném domácím prostoru zajistíte oklepáním rostliny. Rostlina pak nasazuje četné množství plodů a vypadá impozantně. V té chvíli se může prohýbat tíží plodů kmínek, zajistěte oporu.

Možná využití: Tato chilli paprička není nejpálivější, své zastánce rozhodně ale má. Vypadá dobře v zavařeninách a protože jde i snít, vypadá ještě lépe v zavařeninách v hojném počtu. Také vypadá dobře sušená v celých plodech. Chutné je mleté koření. Doporučujeme používat tříštivé mlýnek, který dokáže rozmixovat koření úplně na jemno a lépe z koření vynikne aroma z daleko menšího množství.

Výše zmíněné informace mají především orientační charakter. Berte na vědomí, že výsledky vašeho pěstování můžou dosáhnout jiných parametrů, jak v pozitivním tak negativním směru – budeme rádi, když se se svými zkušenostmi podělíte na našem internetovém fóru o pěstování chilli papriček: www.chilli-forum.cz - Galerie venkovního pěstování

Novinky na e-mail

Přihlašte se pro odběr novinek