Scarlet Lantern

Scarlet Lantern

 • Druh:Capsicum Chinenses
 • Semen v balení:10 ks
 • Původ:Peru
 • Pálivost:
 • Jednotek SHU:až 350 000 SHU
 • Doba zrání:60
 • Barva plodu:Fialová
 • Velikost plodu:1 x 5 cm
 • Tvar plodu:Netradiční
 • Velikost rostliny:101 - 180 cm

 • Číslo produktu:4
 • Hlídací pes:Zapnout
 • Dostupnost:skladem
 • Cena s DPH:49 
ks

Související produkty

Vybírejte z úzce souvisejících produktů k Scarlet Lantern

Popis plodu: papričky Scarlet Lantern běžně dorůstají na rozměr 1 x 5 cm. Tvarově vypadají jako miniatury Habanero Tasmanian. Jednoznačně dominuje tvar lucerničky, což nese již její název. Stěna papričky je poměrně tenká a dozrává ze světle zelené po světlou a tmavou tmavou fialovou, ve které se na několik týdnů zastaví, aby se nakonec vybarvila do rudé. Červená je tedy u odrůdy Scarlet Lantern známkou finální neboli botanické zralosti. Tvarem papriček je tato odrůda poměrně unikátní a díky vysokému poštu papriček, které nelze přehlédnout, lze Scarlet Lantern doporučit i jako okrasnou rostlinu např. na terasu.  

Popis rostliny: Paprika Scarlet Lantern se dorůstá do více jak 1 m na výšku a to samé do šířky, jedná se o typický keř rodu Capsicum Chinense. Při pěstování papriček tohoto druhu je vhodné nešetřit místem. Paprika potřebuje pro svůj růst dostatek slunečního záření, jen tak bude plodit k vaší spokojenosti.  

Nároky na pěstování: S výsevem začínáme již koncem února nebo z kraje března, což je běžný čas u odrůd Capsicum Chinense, abychom vypěstovali dostatečně silnou sazenici, která stihne včas nasadit květ po výsadbě a má čas na dozrání plodů. Samo dozrávání se může protáhnout až do přelomu října / listopadu v závislosti na počasí. Je tedy nutné dobré načasování na jednotlivé pěstební úkony. Nedostatek slunce při předpěstování způsobuje vytahování kmínku za sluncem, který u dospělé rostliny v létě již nezesílí. Je nutné vypěstovat nízkou sazenici s co největším počtem pater, silným kmínkem a mohutným kořenovým balem. Předcházíme tak vyvracení rostliny z půdy.

Možná využití: Scarlet Lantern může  přes léto zkrášlovat prostor teras, zahrad nebo balkónů a  v zimě prostor ve spíži jako součást sterilované zeleniny :-) Z našeho pohledu ke k tomuto účelu velmi hodí, tedy k zavařování ve sladkokyselém nálevu. Její využítí může být ale daleko širší, dobře poslouží jako základ pro poctivé domácí chilli omáčky.

 

Výše zmíněné informace mají především orientační charakter. Berte na vědomí, že výsledky vašeho pěstování můžou dosáhnout jiných parametrů, jak v pozitivním tak negativním směru – budeme rádi, když se se svými zkušenostmi podělíte na našem internetovém fóru o pěstování chilli papriček: www.chilli-forum.cz - Galerie venkovního pěstování

 

Chilli novinky
z Facebooku

Dobrý večer vespolek!Přečtěte si v novém článku jak vypěstovat kvalitní sazenice papriček. Po kliknutí na této adrese:…Dobrý večer vespolek!

Přečtěte si v novém článku jak vypěstovat kvalitní sazenice papriček. Po kliknutí na této adrese: https://www.seminka-chilli.cz/jak-vypestovat-sazenice-paprik/

(foto: Manzano Rocoto Red, paprika chlupatá)

https://www.seminka-chilli.cz - jsme pěstitelé papriček a zároveň výrobci pálivých produktů Více infomací…

Dobrý večer vespolek!Dorset Naga je odrůdou, která překvapí nejednoho pěstitele. Disponuje totiž fenomenálním palem, špičkovým aroma a nadprůměrně…Dobrý večer vespolek!

Dorset Naga je odrůdou, která překvapí nejednoho pěstitele. Disponuje totiž fenomenálním palem, špičkovým aroma a nadprůměrně plodí. Tím je unikátní a proto z ní nově vyrábíme Naga Sajrajt - chilli pastu / pyré. Co tenhle kousek zeleniny dokáže? Pusťe si video: https://youtu.be/iPOkOcRlJQs

Nabídka Sajrajtů pod tímto odkazem >> https://www.seminka-chilli.cz/chilli-pasty/ Více infomací…
Novinky na e-mail

Přihlašte se pro odběr novinek