Trinidad 7 Pot Jonah

Trinidad 7 Pot Jonah

 • Druh:Capsicum Chinenses
 • Semen v balení:10 ks
 • Původ:Trinidad a Tobago
 • Pálivost:
 • Jednotek SHU:až 1 267 641 SHU
 • Doba zrání:60 dní
 • Barva plodu:Červená
 • Velikost plodu:5 x 4 cm
 • Tvar plodu:Kvadratický
 • Velikost rostliny:61 - 100 cm
 • Výška x šířka rostliny::100 x 70 cm

 • Číslo produktu:120
 • Hlídací pes:Zapnout
 • Dostupnost:skladem
 • Cena s DPH:89 
ks

Popis plodu: 5 cm široký a 4 cm dlouhý plod dozrává z tmavě zelené do plné červené barvy. Mezi brutálními palivci má asi nejsilnější stěnu lusku, je oproti jolokiím baculatější. Trinidad 7 pot Jonah nebo také 7 pod Jonah tvarem a zvlněním připomíná plody Habanera. Slupka je zvrásněná. Vůně je opojná, velice lákavá a rozhodně nenaznačuje, že plod je k prasknutí naplněn kapsaicinovou emulzí. Po požití máte asi půl vteřiny, aby jste si vychutnali šťavnatou příchuť manga. Poté vám začne tato chilli paprika nemilosrdně usilovat o váš krk a to doslovně. Pal se nejvíce projevuje na jazyku kořene až v krku. Ze všech čili to způsobuje snad jenom 7 pod Johan. V ústech pro intenzitu palu má hořkotrpký nádech. Po odeznění zůstává na jazyku pocit znecitlivění jako při lokální anestézii.

Popis rostliny: Trinidad 7 Pot Jonah je vysoká cca 100 cm a  v růstu se projevuje její příbuznost s Naga Morich. Nasazuje husté větve s velkými vejčitými listy. Kvete zelenobíle.

Nároky na pěstování: Dopřejte rostlině co největšího množství světla, aby nasazovala patra hustě za sebou. Jinak bude dělat dlouhé internody, aby se listy dostali za světlem a snížíte si tím produkci, protože papriky nasazují květy v klínech jednotlivých internod. Tato čilli paprička je náročná na dávkování živin, hodně jí je málo. Používejte ve vodě rozpustné hnojiva na přírodní bázi. Umělým hnojivům se vyhněte ať si nespálíte listy. Je lepší dávkovat méně, ale o to častěji. U této chilli papričky můžete svým přičiněním dobře ovlivnit pálivost.

Možná využití: Tato čili se dobře snoubí s tmavými masy v pečínkách, ale je užitečná i  v rychlých asijských pokrmech. Dobře se dá využít i jako poslední tréninková dávka před výstupem na vrchol – Trinidad Scorpion Morugy.

Jiné zajímavosti: Označení 7 Pot vzniklo tak, že jeden plod z rodiny těchto odrůd dokáže pořádně rozpálit 7 hrnců guláše.

Není tahle chilli paprička pro Vás ta pravá? Nevadí! Vyberte si jinou podle mnoha paramertů ve speciálním filtru.

 
Výše zmíněné informace mají především orientační charakter. Berte na vědomí, že výsledky vašeho pěstování můžou dosáhnout jiných parametrů, jak v pozitivním tak negativním směru – budeme rádi, když se se svými zkušenostmi podělíte na našem internetovém fóru o pěstování chilli papriček: www.chilli-forum.cz - Galerie venkovního pěstování

Chilli novinky
z Facebooku

Dobrý večer vespolek!Velmi raritní a plodná odrůda pro venkovní pěstování. Vyniká masitou dužninou, mezi paprikami vůbec nejvyšší. Semínka budou …Dobrý večer vespolek!

Velmi raritní a plodná odrůda pro venkovní pěstování. Vyniká masitou dužninou, mezi paprikami vůbec nejvyšší. Semínka budou v listopadu a též sazeničky v dubnu 2019. Máte se na co těšit! ;-)
(Foto: Mini Rocoto Brown, Paprika Chlupatá, až 50 000 SHU, v Nové Pace 28.9.2018)
www.seminka-chilli.cz - nepálí, ale hřeje... Více infomací…

Dobrý den vespolek!Výnos z rostliny zatím 880g. Tak 80%!j(MISSING)eště zraje! Sice pozdě, ale přece! ;-) Pěstuje někdo tuto naší odrůdu?(Foto: Bhut…Dobrý den vespolek!

Výnos z rostliny zatím 880g. Tak 80%!j(MISSING)eště zraje! Sice pozdě, ale přece! ;-) Pěstuje někdo tuto naší odrůdu?
(Foto: Bhut Jolokia Yellow 5,2 kg, až 1000 000 SHU, v Nové Pace 27.9.2018)
www.seminka-chilli.cz - nepálí, ale hřeje... Více infomací…
Novinky na e-mail

Přihlašte se pro odběr novinek