Carolina Reaper HP22B

Carolina Reaper HP22B

 • Druh:Capsicum Chinenses
 • Semen v balení:10 ks
 • Původ:USA
 • Pálivost:
 • Jednotek SHU:až 1 569 300 SHU
 • Doba zrání:70 dní
 • Barva plodu:Červená
 • Velikost plodu:3 x 4 cm
 • Tvar plodu:Netradiční
 • Velikost rostliny:101 - 180 cm
 • Výška x šířka rostliny::120 x 80 cm

 • Číslo produktu:26
 • Hlídací pes:Zapnout
 • Dostupnost:Není skladem
 • Cena s DPH:119 

Související produkty

Vybírejte z úzce souvisejících produktů k Carolina Reaper HP22B

 

Oficiální maximální pálivost odrůdy Carolina Reaper je 1,569,300 SHUkterá je uvedena v Guinnessově knize rekordů.

 
Nyní si můžete zakoupit koření a sušené papričky Carolina Reaper!

Semena, ze kterých byla Carolina Reaper pěstována pocházejí přímo od jejího šletitele, kterým je Ed Currie. Tehdy, když jsme v roce 2012 uvažovali o jejím pěstování, teprve se vedla diskuze, že by v budoucnu mohla být nejpálivější papričkou na světě. Velmi často se též psalo tom, že HP22B je podvod. Mnozí v ní viděli odrůdu 7 Pot Primo. Její pálivost, kterou si Ed nechával průběžně zjišťovat činila už tehdy 1,474,000 SHU. Což překonávalo dosud oficiálně nejpálivější papričku Trinidad Scorpion Butch Taylor, ale chybělo právě oficiální stvrzení, kterým by mohl Ed zamávat před médii a celosvětovou chilli scénou.
A právě tohle velmi potřeboval, protože investice do chilli farmy ho stála bezmála 10 let života a více jak 500 tis. USD. Zisk titulu a celosvětového věhlasu nejen mezi chilliheads je dobrým zdrojem příjmů.

Mnozí z vás si jistě pamatujete na různé články o nové a tajemné papričce pod označením HP22B, takže pokud jste tuto papričku chtěli pěstovat, nyní máte možnost.

Oproti předchozím nejpálivějším odrůdám, kterými jsou Trinidad Scorpion Butch Taylor, Infinity nebo Naga Viper, se v případě Caroliny Reaper jedná o stabilní odrůdu, se kterou si Ed Currie dal tu práci, že ji pěstoval po více jak sedm generací a je tak zaručeno, že vypěstujete papričku shodných vlastností jako měl její rodič. Ve výše zmíněných případech to ovšem neplatí, protože se jedná o víceméně náhodně /sprsknuté/ odrůdy, které po otestování měly obstojnou pálivost a  z komerčního hlediska byly zajímavé, proto bylo cílem jejich "šlechtitelů" usilovat o zápis do Guinnessovi knihy rekordů.

Rádi bychom zmínili, že to samé se děje u odrůd Fatalii. I když si mnozí z vás myslí, že tyto odrůdy jsou perfektní, tak opak je pravdou. Bohužel nejsou barevně stálé, jejich šlechtitel Jukka Kilpinen (Fatalii) si s tím, že do světa pustil odrůdy, u kterých vám ze žluté může vyrůst oranžová, červená nebo naopak, hlavu neláme. 

To, že výše zmíněné není jen náš názor, dokládá tvrzení od Jima Duffyho.
This strain is not 100% stable so don’t be surprised if you get yellow or even orange peppers on your plant. I have even had Red Fatalii’s appear on my Yellow plants!


Popis plodu: 3 cm dlouhé a 4 cm široké. Plod papriček Carolina Reaper je v plné zralosti zabarvený do červené barvy. Svým tvarem připomíná papričku Naga Viper s větším zvrásněním a výrazným škorpioním ocáskem. Charakteristickými rysy papričky Carolina Reaper je velké množství výrůstků na pokožce, co je vlastně krom její pálivostí zásadní dominanta.

Popis rostliny: Při vhodných podmínkách se Carolina Reaper dorůstá až do výšky do 150 a šířky do 90 centimentrů. 

Nároky na pěstování: Má delší vegetační dobu, pozor je třeba dát na pomalé klíčení, které pokud nedodříte námi doporučované zásady může trvat i 3 - 4 týdny. Je křížencem pákistánské Nagy a Red Habanera. V našich podmínkách dosáhnete nejlepších výsledků při pěstování ve skleníku nebo foliovníku.

Možná využití: Jako koření, do omáček. Dejte si pozor na dávkování! Carolina Reaper je extrémně pálivá i ve stopovém množství.

Podrobnosti o šlechtiteli a papričce Carolina Reaper se dočtete na carolina-reaper.cz

Není tahle chilli paprička pro Vás ta pravá? Nevadí! Vyberte si jinou podle mnoha paramertů ve speciálním filtru.

Výše zmíněné informace mají především orientační charakter. Berte na vědomí, že výsledky vašeho pěstování Carolina Reaper můžou dosáhnout jiných parametrů, jak v pozitivním tak negativním směru – budeme rádi, když se se svými zkušenostmi podělíte na našem internetovém fóru o pěstování chilli papriček: www.chilli-forum.cz - Galerie venkovního pěstování

Chilli novinky
z Facebooku

Dobrý den vespolek!Sluníčko dělá vyložené zázraky!(Foto: Capsicum Chinense, sazenice Habanero Bonda Ma…Dobrý den vespolek!

Sluníčko dělá vyložené zázraky!
(Foto: Capsicum Chinense, sazenice Habanero Bonda Ma Jacques)

http://www.seminka-chilli.cz/sazenice-chilli/ - nepálí, ale hřeje... Více infomací…

Dobrý den vespolek!Pražský Chefshop, kde zakoupíte naše pálivé omáčky Mučíto a pasty Sajrajt, právě teď nabízí dopravu zdarma. Pro více informací…Dobrý den vespolek!

Pražský Chefshop, kde zakoupíte naše pálivé omáčky Mučíto a pasty Sajrajt, právě teď nabízí dopravu zdarma. Pro více informací klikněte sem >> https://www.chefshop.cz/znacka/jiri-kosina/ Více infomací…
Novinky na e-mail

Přihlašte se pro odběr novinek