Novopacká gilotina

Novopacká gilotina

  • Druh:Netradiční chilli dárky
  • Původ:Česká republika
  • Pálivost:
  • Jednotek SHU:až 500000 SHU
  • Číslo produktu:405
  • Hlídací pes:Zapnout
  • Dostupnost:skladem
  • Cena s DPH:599 
ks

Související produkty

Vybírejte z úzce souvisejících produktů k Novopacká gilotina

 Novopacká gilotina - unikátní směs 4 odrůd superhotů, která Vám uřízne jazyk..


Využívá našich pěstitelských zkušeností, které sbíráme už déle jak 15 let. Při pěstování chilli na naší farmě v Nové Pace nám rukama prošla celá řada velmi zajímavých a také velmi pálivých odrůd chilli papriček. A právě této zkušenosti a umu jsme se rozhodli využít při výrobě nové, extrémně pálivé chilli omáčky. Používáme takové odrůdy, které si v žádném obchodě nekoupíte.

I v tomto tkví jedinečnost této výroby. 
A v podstatě se jedná o určitou návaznost na naší první výrobu vůbec a také na první výrobu v České republice. Tehdy se psal rok 2012 a výroba z odrůdy Trinidad Scorpion Moruga byla něco naprosto nového a unikátního. Tehdy se začala psát historie nového oboru na území České republiky.Co tedy Novopacká gilotina konkrétně obsahuje? Jsou to odrůdy chilli, které běžně v obchodě nekoupíte, ale znalejší pěstitelé tyto odrůdy znát mohou.

- Trinidad Scorpion Moruga
- Big Black Mama
- Naga Morich
- Brown Bhutlah 


Novopacká gilotina pracuje s důrazem na silnou pálivost, na čistě přírodní pálivost, té kterou lze získat vlastnoručním pěstováním. Její složení se bude ještě v průběhu času mírně lišit. Objem Novopacké gilotiny je největší ze všech dosud námi vyrobených chilli omáček a má 200ml.


Název Novopacká gilotina odkazuje na město, které je naším domovem. Je místem, na které jsme hrdí. Vnímáme jeho minulost, nesnadnou existenci našich předků v podhůří Krkonoš, kde už začíná být drsnější podnebí, kde nic není zadarmo. A přesto se městov Nová Paka dokázala za více jak 100 let rozrůst co do počtu obyvatel více jak 10x.

Hlavním důvodem expanze byla stavba železnice a poté rychlý rozvoj textilního průmyslu. Zásadní jsou jména 
Bohumil Schnabel, majitel tkalcovny a přádelny, Otto Kretschmer, jehož rodina v Nové Pace působila od počátku 18. století. Původní stavby dodnes slouží i když jinému účelu.
Zajímavostí je dřevěný kostelíkkterý Otto Kretschmer nechal v roce 1921 dovést rozložený vlakem z Podkarpatské Rusi a tím jej zachránil.

 


Grafika použitá u chilli omáčky Novopacká gilotina je naprosto unikátní díky dnešním možnostem umělé inteligence / AI. Cílem bylo vyjádření silných emocí, které chilli omáčka může spolehlivě generovat, což se jistě povedlo.  


Složení: Chilli papričky (TSM, BB, BBM, JOL), paprika, cibule, rajčatová šťáva, šťáva z granátového jablka, třtinová melasa, rýžový ocet, himalájská sůl, tekutý kouř, pasterováno.

Obsah: 200 gPozor! Tento produkt je extrémně pálivý a proto není vhodný pro děti a osoby s alergií na pálivé! Novinky na e-mail

Přihlašte se pro odběr novinek