Grilované kuřecí prso na grilu Weber

Ingredience

  • 0,5 kg kuřecích prsních řízků
  • omáčka Habanero Mučíto(nebo jakkákoliv omáčka dle Vaších chutí)
  • sůl

Postup přípravy

V jednoduchosti je síla, grilovat kuřecí prso zvládne opravdu každý. Nejdůležitější při grilování kuřecího masa však je dosáhnout správného stupně propečení, nesmí být ani syrové a ani moc propečené, jinak ztratí svojí jedinečnou šťavnatost a nebude tak dobré.

Čerstvé kuřecí prsní řízky omyjeme pod studenou vodou. Odstraníme přebytečný tuk a šlachy. V případě, že nebudeme kuřecí maso marinovat, osolíme jej a potřeme omáčkouHabanero Mučíto (můžete použít i vlastní domácí chilli omáčky, nebo koření, ale nám se nejvíce osvědčila tato omáčka). 

Mezitím si rozpálíme gril na přímé grilování. U plynového grilu máme hořázky na plný výkon. Při dosažení 200 - 250°C je gril Weber po očištění roštu a namazání tukem (aby se kuřecí maso nepřipékalo), připraveno ke grilování. 

Délka grilování je závislá na teplotě a velikosti kuřecích prsou. Obvyklá doba grilování na grilu Weber bývá 10 - 12 minut. V případě, že nevíte v jakém stádiu propečení Vaše kuřecí prsíčko je, stiskněte lehce prstem uprostřed, otisk prstu by se neměl vracet zpět a na dotek by mělo být tuhé. V případě, že je stále měkké značí to, že je stále syrové a vyžaduje delší tepelnou úpravu. V případě, že chcete vytvořit pro hosty hezkou podívanou, v případě mřížky na plátku kuřecího masa se Vám to podaří tím, že ho otočíte po 2 - 3 minutách o 45°, vytvoří se Vám nádherná mozaika roštu grilu.

Největších chyb při grilování kterých se můžete dopustit jsou:

  • vpichování do masa ostrým nástrojem (vyteče Vám veškerá šťáva)
  • málo rozpálený gril, šťáva se nekoncentruje uvnitř masa, začne vytékat ven
  • po ugrilování maso ihned servírujete, je dobré ho nechat pár minut odpočinout (šťávy ze středu masa se rozprostře, bude mnohem chutnější a šťavnatější)

TIPKuřecí prso lze podávat z pečenými bramborami nebo zeleninovým salátem a grilovaným bílým pečivem s bylinkovým máslem.

Semínka-chilli.cz Vám přejí spoustu pálivých zážitků a dobrou chuť!


Vřele doporučujeme vyzkoušet některé z nejpálivějších chilli koření z naší nabídky! Máte rádi velmi ostré nebo někdo z Vašeho okolí? Uvažujete nad originálním a zároveň smysluplným dárkem? Věnujte nejpálivější chilli koření, sušené papričky nebo chilli omáčky v exklusivní dárkové krabičce!Chilli novinky
z Facebooku

Dobrý den vespolek! Sazenice na fotografii jsou STEJNĚ STARÉ. Ty větší mají plné osvětlení přímo pod zář. tělesy. Ty malé jsou krajní, nedokonale…Dobrý den vespolek!
Sazenice na fotografii jsou STEJNĚ STARÉ. Ty větší mají plné osvětlení přímo pod zář. tělesy. Ty malé jsou krajní, nedokonale osvětlené. Pamatujte, že bez světla nic kloudného nevypěstujete ;-) Pokud svítíte, je prohazování sazenic nutností! Osvětlení objednáte zde: https://www.seminka-chilli.cz/hledani/?search=Osvětlení Sazenice můžete předobjednávat také na www.seminka-chilli.cz/sazenice-chilli/

(Foto: Big Black Mama, Capsicum Chinense) Více infomací…

Dobrý den vespolek!Holky z naší školky se právě stěhují do skleníku, kde se budou měsíc otužovat a pak už rovnou k Vám! ;-) Více na…Dobrý den vespolek!

Holky z naší školky se právě stěhují do skleníku, kde se budou měsíc otužovat a pak už rovnou k Vám! ;-) Více na www.seminka-chilli.cz/sazenice-chilli/ a www.sadenice-chilli.sk Více infomací…
Novinky na e-mail

Přihlašte se pro odběr novinek