Grilované kuřecí prso na grilu Weber

Ingredience

  • 0,5 kg kuřecích prsních řízků
  • omáčka Habanero Mučíto(nebo jakkákoliv omáčka dle Vaších chutí)
  • sůl

Postup přípravy

V jednoduchosti je síla, grilovat kuřecí prso zvládne opravdu každý. Nejdůležitější při grilování kuřecího masa však je dosáhnout správného stupně propečení, nesmí být ani syrové a ani moc propečené, jinak ztratí svojí jedinečnou šťavnatost a nebude tak dobré.

Čerstvé kuřecí prsní řízky omyjeme pod studenou vodou. Odstraníme přebytečný tuk a šlachy. V případě, že nebudeme kuřecí maso marinovat, osolíme jej a potřeme omáčkouHabanero Mučíto (můžete použít i vlastní domácí chilli omáčky, nebo koření, ale nám se nejvíce osvědčila tato omáčka). 

Mezitím si rozpálíme gril na přímé grilování. U plynového grilu máme hořázky na plný výkon. Při dosažení 200 - 250°C je gril Weber po očištění roštu a namazání tukem (aby se kuřecí maso nepřipékalo), připraveno ke grilování. 

Délka grilování je závislá na teplotě a velikosti kuřecích prsou. Obvyklá doba grilování na grilu Weber bývá 10 - 12 minut. V případě, že nevíte v jakém stádiu propečení Vaše kuřecí prsíčko je, stiskněte lehce prstem uprostřed, otisk prstu by se neměl vracet zpět a na dotek by mělo být tuhé. V případě, že je stále měkké značí to, že je stále syrové a vyžaduje delší tepelnou úpravu. V případě, že chcete vytvořit pro hosty hezkou podívanou, v případě mřížky na plátku kuřecího masa se Vám to podaří tím, že ho otočíte po 2 - 3 minutách o 45°, vytvoří se Vám nádherná mozaika roštu grilu.

Největších chyb při grilování kterých se můžete dopustit jsou:

  • vpichování do masa ostrým nástrojem (vyteče Vám veškerá šťáva)
  • málo rozpálený gril, šťáva se nekoncentruje uvnitř masa, začne vytékat ven
  • po ugrilování maso ihned servírujete, je dobré ho nechat pár minut odpočinout (šťávy ze středu masa se rozprostře, bude mnohem chutnější a šťavnatější)

TIPKuřecí prso lze podávat z pečenými bramborami nebo zeleninovým salátem a grilovaným bílým pečivem s bylinkovým máslem.

Semínka-chilli.cz Vám přejí spoustu pálivých zážitků a dobrou chuť!


Vřele doporučujeme vyzkoušet některé z nejpálivějších chilli koření z naší nabídky! Máte rádi velmi ostré nebo někdo z Vašeho okolí? Uvažujete nad originálním a zároveň smysluplným dárkem? Věnujte nejpálivější chilli koření, sušené papričky nebo chilli omáčky v exklusivní dárkové krabičce!Novinky na e-mail

Přihlašte se pro odběr novinek