3v1 nejpálivější chilli koření

3v1 nejpálivější chilli koření

  • Druh:Chilli koření
  • Původ:Indie, Mexiko
  • Pálivost:
  • Číslo produktu:318
  • Hlídací pes:Zapnout
  • Dostupnost:skladem
  • Cena s DPH:309 
ks

Související produkty

Vybírejte z úzce souvisejících produktů k 3v1 nejpálivější chilli koření

3v1 nejpálivější chilli koření = 3 x 13 ml koření v praktickém uzaviratelném baleníTrinidad Scorpion Butch Taylor koření 

Složení: mleté papričky Trinidad Scorpion Butch Taylor

Hmotnost: 7 g 

Země původu: USA

Pálivost:  1 463 700 SHU

Nejpálivější papričkou na světě: 1.3.2011 Guinnessova kniha rekordů

Trinidad Scorpion Butch TBhut Jolokia koření

Složení: mleté papričky Bhut Jolokia

Hmotnost: 7g

Země původu: Indie

Pálivost:  až 1 041 427 SHU

Historie papričky Bhut Jolokia

Paul Bosland z Chile Pepper institutu analyzoval jako první u papričky Bhut Jolokia více jak 1 milion Scovilleho pálivých jednotek (SHU). A  v roce 2006 byla dokonce zařazena do Guinnessovy knihy rekordů jako nepálivější chilli paprička na světě.

Popis papričky Bhut Jolokia

Plody jsou protáhlé 5 - 8,5 cm dlouhé, 2,5 - 3 cm široké. Mají vlnící se povrch. Papričky dozrávají od zelené do po jasně červené zabarvení. Pěstitelské podmínky jsou stejné jako pro papričku Habanero a ostatní papriky rodu C. Chinenses. Do 90 dní od přesazení jsou lusky zelené a při 120-ti dnech v plné zralosti červené.

Mletá Bhut Jolokia má přes svou extrémní pálivost svou nezaměnitelnou a charakteristickou vůni a chuť. Je vhodná jako dochucovadlo polévek, salátů nebo gulášů. Mletou Bhut Jolokii lze také využít pro přípravu velmi pálivé chilli omáčky v případě, že nemáte po ruce Bhut Jolokii čerstvou.

Při manipulaci a uchovávání mleté papričky Bhut Jolokia mějte na paměti, že se jedná o extrémně pálivý produkt, který při vdechnutí i při malé koncentraci velmi dráždí sliznice. Tyto účinky jsou přirovnatelné k pepřovému spreji.

Habanero  koření

Složení: mleté papričky Habanero Orange

Hmotnost: 7 g

Země původu: Mexiko

Pálivost:
 až 577 000 SHU
 

Paprička Habanero

Paprička habanero (Capsicum chinense Jacquin) (původ slova pochází ze španělského Havana) jednou z více pálivějších druhů. Nezralé habanero jsou zelené, v průběhu zrání mění svou barvu. Nejznámější barvy jsou červená, žlutá, oranžová, hnědá, fialová, největší zajímavostí je Habanero White (bílá). Typické zralé habanero je 2-6 cm velké. Většina papriček habanero dosahuje pálivosti 200.000 – 300.000 Scovilleho jednotek pálivosti (SHU). Jediná Habanero Red Savina dosahuje pálivosti až 500.000 SHU jednotek.

Původ papriček je pravděpodobně z Kuby, odkud se paprička dostala na Yucatán, kde se jí dnes ročně sklidí zhruba 1.500 tuny. Dalšími místy, kde se ve větším množství pěstuje, jsou Belize, Kostarika a některé státy USA (Texas, Idaho a Kalifornie).

Pálivost papričky a její delikátní chuť z ní dělá velmi populární přísadu omáček a jídel.

Novinky na e-mail

Přihlašte se pro odběr novinek