Jalapeno Farmers

Jalapeno Farmers

 • Druh:Capsicum Annuum
 • Semen v balení:10 ks
 • Původ:Neznámý
 • Pálivost:
 • Jednotek SHU:až 5 000 SHU
 • Doba zrání:70 dní
 • Barva plodu:Hnědá
 • Velikost plodu:3 x 8 cm
 • Klíčivost:99 %
 • Tvar plodu:Lusk
 • Velikost rostliny:101 - 180 cm
 • Výška x šířka rostliny::100 x 30 cm
 • Číslo produktu:49
 • Hlídací pes:Zapnout
 • Dostupnost:Není skladem
 • Cena s DPH:49 

Související produkty

Vybírejte z úzce souvisejících produktů k Jalapeno Farmers

Chilli papričky, kterým věnujeme při pěstování a následných činnostech skoro rok své pozornosti, abyste si na konci toho všeho mohli zakoupit pytlíček se semínky, musí být něčím zajímavé, unikátní. Jen takové totiž stojí za pozornost. Nezaměřujeme se na "všechno", ale pouze na to, o čemž si myslíme, že má velkou šanci zaujmout i Vás. Nejinak tomu je u unikátní odrůdy Jalapeno Farmers, jejiž zralé papričky na první pohled zaujmou svou netradiční slupkou.  

Popis plodu:
Jalapeno Farmers mají klasický luskovitý tvar. Oproti jiným Jalapeno odrůdám jsou plody tenčí a protáhlejší. Běžná velkost zralého lusku je 3  8 cm. Už při prvním pohledu na zralou papričku Jalapeno Farmers překvapí velmi netradiční slupka, což je u této odrůdy charakteristické. Nevíme žádné další odrůdě, která by se tomuto byť jen trochu podobala. 

Ovšem tato strupovitá slupka není patrná ihned při vývoji papričky. Nejdříve se vytvoří světle zelený, drobný plůdek. Ten se začne postupně protahovat, ale strupovitost se stále neobjevuje. Až ke konci vývoje papričk, kdy dochází k přechodu mezi světle zelenou barvu v technické zralosti do barvy červené ve zralosti botanické se začne povrch razantně měnit a to takovým způsobem, že červená barva je prakticky po celém povrchu ukryta pod "bramborovou slupkou".

Popis rostliny: Jalapeno Farmers se zásadne liší od ostatních Jalapeno odrůd. Vytváří křehký keřík, který má tendenci růst do výšky nad jeden metr. Konstituce rostliny neodpovídá tomu, kolik papriček na ní dokáže vyrůst a proto doporučujeme mít již od vysazení sazenice naplánován nějaký systém vyvazování. Předejdete tak zbytečným škodám při polámání větví. Jalapeno Farmers nasazuje na velké bílé květy, které se snadno opylují. Oproti ostatním odrůdám Jalapeno je Farmers odlišný drobnými listy, které jsou výrazně chlupané. 

Nároky na pěstování: Pro zajímavý výnos doporučujeme pěstovat ve skleníku nebo fóliovníku. Za oknem budete sklízet také, ale přímo úměrně poskytnutým podmínkám. Spon volte minimálně 50 x 50 cm. A jak již bylo uvedeno, počítejte s nutností rostliny vyvazovat. V době dozrávání papriček hrozí polámání větví.

Možná využití: Jalapeno Farmers je možné chroupat samotné. Pálivostí nepřekonávají ostatní odrůdy. I když pohledově jsou velmi exotické, chuťově se od ostatních Jalapeno odrůd nijak neliší. Dalším využitím může být zavařování do láku, pro přípravu pokrmu Jalapeno Poppers nebo jako přísada jidel, kde využijete čerstvé papričky. Co se týče výnosu, tak u tét odrůdy budete nadšeni.

Klíčivost: U odrůdy Jalapeno Farmers byl proveden test klíčivosti s úspěšností 99%. Referenční vzorek čítá 100ks semen klíčených při teplotě 26°C. Test byl proveden ve dnech 28.12.2016 až 8.1.2017. 

 

Výše zmíněné informace mají především orientační charakter. Berte na vědomí, že výsledky vašeho pěstování můžou dosáhnout jiných parametrů, jak v pozitivním tak negativním směru – budeme rádi, když se se svými zkušenostmi podělíte na našem internetovém fóru o pěstování chilli papriček: chilli-forum.cz - Galerie venkovního pěstování


 

Poštovné

 

Objednáváte pouze semena papriček a chcete ušetřit na poštovném? Zvolte Doporučenou zásilku nebo doručení na Uloženku. Při platbě předem je poštovné levnépouze 49,- Doporučujeme nepoužívat dobírku, velmi prodražuje poštovné. Je-li zásílka těžší, máte na výběr z několika možností balíkové přepravy. Přes přepravce InTime stojí balík 60,- a přes Českou poštu 75,- Opět nedoporučujeme dobírku. Náklady na poštovné zbytečně prodražuje.


Novinky na e-mail

Přihlašte se pro odběr novinek