Pimenta de Neyde

Pimenta de Neyde

  • Druh:2013
  • Semen v balení:10 ks
  • Původ:Brazílie
  • Pálivost:
  • Jednotek SHU:až 80 000 SHU
  • Barva plodu:Fialová
  • Číslo produktu:197
  • Hlídací pes:Zapnout
  • Dostupnost:Není skladem
  • Cena s DPH:0 

Popis plodu: Plod papričky v délce až 5 cm a šířce okolo 1 cm. Každý z plodů vyrůstá do originálních tvarů, různě pokřivených, nejčastěji zakončených do špičky. Stěny papričky jsou tenké, působí na omak křehce přesto jsou pevné. Ojedinělé je zabarvení, které při celé době zrání je fialové a taktéž je fialová i barva zralostní. Disponuje unikátní chutí připomínající druh Bacatum, tato unikátní chuť se v ústech prolíná i po doznění palu, který překvapivě mohutní na kořenu jazyku, působí na hltanu a probíjí se do ušních boltců. Odrůda je velice chutná a milovník exotiky jistě ocení.

Popis rostliny: Pimenta de Neyde je vcelku vysoká odrůda, počítejte s výškou i přes 1,5 metru, za nedostatku světla se bude snažit růst i výše. Větve rostou vcelku kultivovaně, řidčeji, nasazení úzce vejčitých listů je také méně husté. Jedná se o fialovou rostlinu jak stonkem, tak i listem, květem a nakonec plodem. Výrazná odrůda, která má krásné estetické efekty.

Nároky na pěstování: Rostlinu umístěte na místo s dostatkem prostoru na slunné místo chráněné proti větru a výrazným výkyvům teplot. Pařník je ideální na zlepšení klimatických podmínek našeho středního pásma. V nížinných polohách je odrůda pěstitelná i venku. Pimenta de Neyde je tropickou rostlinou a na úspěšné dozrání plodů je třeba dostatečné dlouhé vegetační období. V pařníku udržujte vysokou vzdušnou vlhkost bez toho aniž by byly mokré listy papriky, což papriky těžko snáší obecně. Větráním se snažte předejít teplotě vyšší jak 35 stupňů celsia, nad kterou již dochází k zasychání blizny a květ se dále neopyluje a může dále docházet k opadávání květů, čili snižování úrody.

Možná využití: Jako paprika, která má nezpochybnitelné místo mezi okrasnými odrůdami je také k vhodná k přímé konzumaci. Doporučujeme tuto odrůdu mísit např. jako koření s jinými odrůdami vhodnými k nasušení a zvýšit komplexnost chutí i palu vašeho domácího koření.

Výše zmíněné informace mají především orientační charakter. Berte na vědomí, že výsledky vašeho pěstování můžou dosáhnout jiných parametrů, jak v pozitivním tak negativním směru – budeme rádi, když se se svými zkušenostmi podělíte na našem internetovém fóru o pěstování chilli papriček: www.chilli-forum.cz - Galerie venkovního pěstování

Novinky na e-mail

Přihlašte se pro odběr novinek