Tabák viržínský | 1000 ks

Tabák viržínský | 1000 ks

  • Druh:Zahradnické potřeby pro pěstování chilli
  • Semen v balení:1000 ks
  • Původ:Mexiko
  • Pálivost:

  • Číslo produktu:920
  • Hlídací pes:Zapnout
  • Dostupnost:skladem
  • Cena s DPH:39 
ks

Novinka! Sušené nejpálivější chilli papričky Trinidad Scorpion Butch Taylor pouze v e-shopu seminka-chilli.cz!

Trinidad Scorpion Butch Taylor sušené papričky

Tabák viržínský (Nicotiana tabacum) | 1000 ks semen

Druh: Nicotiana tabacum

Původ: Mexiko

Popis rostliny: Jednoletá v tropech však i víceletá žláznatá bylina s viditelnými chloupky po celé rostlině. Dosahuje vzrůstu od 30 cm a ve značně příhodných podmínkách až 170 cm výšky. Lodyha roste přímo vzhůru, větví se. Listy nejčastěji připomínají tvar elipsy. Tabák viržínský vytváří nejčastěji žluté květenství z tzv. vijanů tedy typu vrcholového květenství.

Nároky na pěstování: K produkci primárně určenou pro výluh proti mšicím není třeba věnovat pěstování zvýšenou pozornost a lámat si hlavu s podmínkami pěstování zlepšující chuť sušiny. Tabák se umí přizpůsobovat daným podmínkám a pro vaši spotřebu se vám vždy podaří něco vypěstovat. Tabák viržínský vyžaduje slunná místa s lehčí hlinitopísčitou a humózní půdou s pH okolo 5.5 a 6.5 tedy mírně kyselou až neutrální. Vzhledem k vzrůstu dopřejte rostlině dostatek prostoru a neopomeňte ani na prostor pro kořeny. Rostlinky předpěstujte. Doba výsevu je ideální v květnu. Používáte-li na zalévání vodu z kohoutku, nechte ji odstát, aby se vypařil obsažený chlór na který je tabák náchylný. Tabák nemá rád přelévání, raději snese krátkodobé sucho. K uskladnění sušte (30 až 80dnů) zavěšením jednotlivých listů. U nás by v trsech dostatečně neproschly a byly by náchylné na plíseň.

Možná využití: : Původní americká etnika používají tabáku v šamanismu. Tabákový průmysl používá především listy rostliny, které se většinou fermentují k výrobě cigaret a doutníků. K výrobě tabákové směsi do vodních dýmek se používá v Bangladéši, Afghánistánu, Íránu, Iráku, Turecku a jižních částech bývalého SSSR, v Indii a Pákistánu, k výrobě cigaretových směsí v Bangladéši, Pákistánu, a  k výrobě žvýkacího tabáku v Pákistánu, Indii, Alžírsku. Rostlina se využívá rovněž k výrobě alkaloidů nikotinu, anabasinu a kyseliny citrónové a kyseliny jablečné v Africe a Brazílii.

Pro nás je však nejdůležitější jako účinný prostředek proti listožravému hmyzu, zejména proti mšicím.

Více informací se dočtete: Tabákový výluh proti mšicím


Chilli novinky
z Facebooku

Dobrý den vespolek! Sazenice na fotografii jsou STEJNĚ STARÉ. Ty větší mají plné osvětlení přímo pod zář. tělesy. Ty malé jsou krajní, nedokonale…Dobrý den vespolek!
Sazenice na fotografii jsou STEJNĚ STARÉ. Ty větší mají plné osvětlení přímo pod zář. tělesy. Ty malé jsou krajní, nedokonale osvětlené. Pamatujte, že bez světla nic kloudného nevypěstujete ;-) Pokud svítíte, je prohazování sazenic nutností! Osvětlení objednáte zde: https://www.seminka-chilli.cz/hledani/?search=Osvětlení Sazenice můžete předobjednávat také na www.seminka-chilli.cz/sazenice-chilli/

(Foto: Big Black Mama, Capsicum Chinense) Více infomací…

Dobrý den vespolek!Holky z naší školky se právě stěhují do skleníku, kde se budou měsíc otužovat a pak už rovnou k Vám! ;-) Více na…Dobrý den vespolek!

Holky z naší školky se právě stěhují do skleníku, kde se budou měsíc otužovat a pak už rovnou k Vám! ;-) Více na www.seminka-chilli.cz/sazenice-chilli/ a www.sadenice-chilli.sk Více infomací…
Novinky na e-mail

Přihlašte se pro odběr novinek