Grilování hovězího masa

  • Jak grilovat hovězí maso

    Grilování hovězího masa

    Několik základních informací než začnete s grilováním hovězího masa.

    Ke grilování vybírejte maso čerstvé. Mějte na paměti, že grilované hovězí maso se konzumuje polo syrové. Vnitřní teplota by neměla přesáhnout 71°C! Poté ze začne maso vysušovat a zbyde z něj nežvýkatelná podrážka.

    Maso na hovězí steak není zapotřebí nakládat, postačí před tepelnou úpravou okořenit směsí bylinek: tymián, rozmarýn, saturejka a poté ho namasírovat. 

    Hovězí maso ke grilování v žádném případě nikdy nenaklepávejte!

    Když je maso hotové, nechte ho pár minut odpočinout, šťáva se lépe vstřebává a maso bude chutnější. Před podáváním můžete na steak dát kousek bylinkového másla.

    Jak maso otáčet?

    V žádném případě do masa nepíchejte, obracejte ho vždy kleštěmi. Přišli byste tak o veškerou šťávu. Obracejte ho proto co nejméně. 

    Jak grilovat hovězí maso?

    Hovězí maso grilujeme vždy za velkých teplot, jedině tak zůstane šťavnaté. Gril můžete, ale nemusíte potírat olejem, aby se Vám nepřilepilo. Ono se po chvíli pustí samo. Důležité je, aby se maso co nejrychleji zatáhlo a neztratilo šťávu. Jakmile je maso z obou stran opečené, snížíme teplotu a necháme maso "dojít" - nepřímé grilování (zhruba 40 minut).

    Jaké jsou grilovací časy pro hovězí maso?

    • 2,5 cm tlusté maso: 10-12 minut přímého grilování
    • 3 cm tlusté maso: 12-14 minut přímého grilování
    • 4 cm tlusté maso: 8-10 minut přímého grilování, 4 až 6 minut nepřímého grilování
    • 5 cm tlusté maso: 8-10 minut přímého grilování, 10-12 minut nepřímého grilování
    • velké rump-steaky 450-900 g: 12-15 minut přímého grilování
    • pravá svíčková - 1,5-3 kg: 1 až 1,5 hodiny nepřímého grilování
    • hamburgery a karbanátky: 7-8 minut přímého grilování

    Teploty propečení hovězích steaků

    • Extra Rare or Blue 46 -49°C - krvavý, syrový - studený střed
    • Rare 52 -55°C - krvavý, až téměř syrový - studený střed
    • Medium Rare 55 – 60°C - růžový, méně krvavý, vlažný a měkký střed
    • Medium 60 – 65°C - růžový, nekrvavý, teplý a pevný střed
    • Medium Well 65 – 69°C - tmavě růžový, teplý a velmi pevný střed
    • Well Done 71°C and more - hnědý, teplý a velmi pevný střed

    Jaké známe další druhy hovězích steaků? (typy hovězích steaků)

    • Rib Eye Steak - steak z vysokého roštěnce. Je nejšťavnatějším hovězím steakem, díky prorostlému masu tukem.
    • Rumpsteak - steak ze zadního hovězího masa, libový, ale není tak moc šťavnatý.
    • T-bone steak - je podobný Porterhouse steaku, ale je menší. Zato je o hodně měkčí. Část u kosti je milovníky označována
    • jako nejlepší kus masa vůbec.
    • Striploin steak - steak z nízkého roštěnce. Libový kousek masa šťavnatého masa, měl být vysoký nejméně 2,5 cm.
    • Porterhouse steak - dva steaky v jednom s kostí uprostřed. Z jedné strany pevný a masitý steak z roštěnce a na druhé
    • straně je šťavnatý steak ze svíčkové. Má být silný od 3,5 do 7,5 cm.
    • Hanger steak - steak z hovězího pupku (vrchní a spodní šál)
    • Fillet mignon - steak krájený ze střední části šálu svíčkové směrem k užšímu konci. Jemný a šťavnatý.
    • Fillet "Tenderloin" - je kulatý plátek steaku z hovězí svíčkové. Je libový a šťavnatý.

     Takže stačí zvolat hurá do hovězích steaků!

    Vřele doporučujeme vyzkoušet některé z nejpálivějších chilli koření z naší nabídky! Máte rádi velmi ostré nebo někdo z Vašeho okolí? Uvažujete nad originálním a zároveň smysluplným dárkem? Věnujte nejpálivější chilli koření, sušené papričky nebo chilli omáčky v exklusivní dárkové krabičce!

    Máme velmi dobré zkušenosti s  grily Weber od wgrills.cz. Nechte si poradit kvalitní plynový gril Weber!  

    Čti více
  • Hamburger na grilu Weber

    Hamburger na grilu, pořádně šťavnatý si můžete dopřát i Vy, přípravu hamburgeru na grilu zvládne opravdu každý!

    Recept na pravé domácí Hamburgerové bulky které se Vám při přípravě Hamburgeru mohou hodit, najdete pod tímto odkazem:Recept na Americké domácí Hamburgr bulky

    Tajemstvím dobrého Hamburgeru je použití kvalitního kusu masa. V našem případě jsme použili hovězí a vepřové podplečí. Správný Hamburger by měl obsahovat alespoň 20% tuku, aby byl šťavnatý!

    Navlhčete si ruce rozdělte maso na 4 díly. Z každého dílu utvořte jeden bochánek do kterého vmáčkněte plátek bylinkového mása a poté ho zabalte, nezapomeňte osolit hrubou solí a opepřit. Připravte gril na přímé grilování (vysokou teplotu kolem 200 - 250°C). Rošt na grilu Weber nezapomeňte po dosáhnutí potřebných teploty ještě přejet kartáčem a řádně naolejovat. Hamburgry rozložte na rozpálený rošt a grilujte z každé strany po dobu 6 - 8 minut (doba grilování a stupeň propečení je závislé na daném grilu, teplotě a především použitém druhu a výšce masa), aby byly středně propečené. Teplota uvnitř Hamburgru by měla být při středním propečení nejméně 71°C, abychom zabránili případným problémům se salmonelou.

    Hamburgrové bulky rozkrojte, potřete rozpuštěným bylinkovým máslem a opečte je na grilu po dobu 1 až 1 a půl minuty.

    Rajčata krajená na plátky můžete společně s cibulí také grilovat. Na grilu Weber lze zeleninu opékat na přímém grilování po dobu 8 minut. Nezapomeňte zeleninu lehce opepřit a osolit, aby dostala výraznější chuť! 

    Na dolní polovinu bulky dejte list salátu, na něj plátek cibule a plátek rajčete. Navrch hamburgeru s roztaveným sýrem a dochuťe omáčkou salsa roja a majanézou, přikryjte horní polovinou bulky a můžete servírovat.

    Čti více
  • Recept na domácí Hamburger a domácí bulky

    Maso nakrájíme na větši kousky a umeleme (pouze jednou, aby v hovězím mase zůstaly kousky a  v hamburgeru jsme měli co kousat). Na 1 kg umletého hovězího masa doporučuji max. 1 a 1/2 lžičky soli, abychom si vychutnali chuť hovězího masa. Dokořeníme lehce pepřem.

    Okořeněnou směs na hamburgery řádně promícháme. Pomocí vody vypracujeme placky o síle 1,5 - 2 cm, uprostřed vytvoříme malinký důlek, protože se střed vytáhne a mohl by nám místo hamburgeru vzniknout karbanátek.

    Takto zhotovené hamburgery dejte na rozpálený gril s trochou oleje a smažte nejprve z prudka po obou stranách (aby se zatáhlo), poté na menším plameni s častějším obracením smažte po obou stranách zhruba 5 minut. Délka tepelné úpravy záleží na velikosti hamburgeru a teplotě smažící či pečící plochy. 

    Hovězí maso spotřebujte do 3 hodin po jeho umletí. Pokud ho uchováváte v lednici, nezapomeňte ho alespoň půl hodiny před tepelnou úpravou vytáhnout.

    Americké domácí bulky na Hamburgery 

    Použité ingredience:

    • 500 g polohrubé mouky
    • 3 lžičky sušeného drožd
    • 240 ml vlažného mléka
    • 2 vejce
    • 6 lžic másla
    • 3 lžíce cukru
    • 1 lžička soli
    • sezamové, lněné semínko na posypání bulek + mléko na potření

    Postup připravy:

    Kdo vlastní domácí pekárnu, nastaví jí na porgram "Těsto" a  z ingrediencí vypracuje hladké vláčné těsto. Poté ho rozdělíme na 6 kusů a vypracujeme z něj bochánky (placky) vysoké 1-2 cm. Naskládáme je na plech s pečícím papírem a necháme kynout na teplém místě 1/2 hodiny. Poté potřeme mlékem a posypeme sezamovým, nebo lněným semínkem. Pečeme v předem vyhřáté troubě na 200°C po dobu asi 8-15 minut (až budou zvrchu zlatavé, jsou upečené).

    Bulky na Hamburger je nejlepší podávat čerstvé a hned jak vychladnou.

    Chcete si habmáče trochu přiostřit? Zkuste naši pravou českou chilli omáčku Moruga Mučíto z nejpálivějších chilli papriček na světě :-)

    Máme velmi dobré zkušenosti s  grily Weber od wgrills.cz. Nechte si poradit kvalitní plynový gril Weber!  

    Čti více
  • Hovězí svíčková (Tenderloin) na grilu Weber

    Hovězí svíčková, Tenderloin, Filet Mignon, "nejlepší" kousek hovězího masa, který se k Vám může dostat. Je jemňoučké svaloviny s lehce rostlími tukovými žilkami. Z pravé hovězí svíčkové lze připravovat luxusnější tatarský biftek (v horších restauracích čekejte spíše falšenou svíčkovou) nebo pokrm zvaný hovězí carpaccio.

    My si však připravíme svíčkou na grilu Weber a to tím nejjednodušším způsobem.

    Tenderizovanou hovězí svíčkovou (tedy uleželou alesoň 3 týdny - ve vakuu a z určitého druhu hovězího), odkrojíme všechny přebytečné blány a tuk. Poté svíčkovou nakrájíme na velikost nejlépe 3-4 cm široké válečky. Ty lehce pomažeme olivovým olejem a můžeme jej okořenit hrubozrnou solí a mletým černým pepřem. U tohoto druhu masa je lepší improvizoat a každý kousek vyzkoušet po svém. Někomu chutná více kořené a solené, někdo by rád hovězí svíčkovou - Tenderloin bez jakýchkoliv přísad. Zkoušejte a najďete si ten svůj oblíbený steak, který Vám chutná nejvíce.

    Samotné grilování je také dosti individuální. Určitě zprvu rozehřejte gril alespoň na 200 - 250°C. Na grilu Weber Spirit postačí pro jednu hovězí svíčkovou rozehřát dva plynové hořáky, které nezapomeneme pomazat kouskem slaniny či oleje. Grilujeme z prudka po všech stranách asi po dobu 1-2 minut. Pokud bychom požadovali Tenderoloin ve stupni propečení "well done" - propečený, tento druh masa je pro tuto tepelnou úpravu absolutně nevhodný. Pro vychutnání všech chuťových vlastností, doporučujeme maximální stupeň propečení medium rare. Ale uvidíte sami jak Vám bude tato nejpikantnější záležitost grilování chutnat.

    Hovězí svíčkovou - Tenderloin doporučujeme podávat přímo z grilu na předehřátý talíř či dřevěné prkénko a to s chutí. Není třeba žádných příloh.

    U tohoto druhu masa schválně neuvádíme tzv. odpočinutí po grilování masa, neboť se domníváme, že malé a luxusní kousky svíčkové se musí za každou cenu jíst co nejteplejší. V případě, že začne stydnout, ochuzujete se o maxímální chuťové vlastnosti. Můžeme doporučit vyzkoušet oba způsoby s odpočinutím masa po grilování cca 3 minutky, nebo bez. Nezapomeňte, že jak si připravíte vlastní baštu je pouze a jenom na Vás. 

    Semínka-chilli.cz Vám přejí doboru chuť!

    Sháníte inspiraci před nadcházející grilovací sezónou? Nechte si poradit kvalitní gril na dřevěné uhlí, který Vás jistě nezklame. Doporučujeme grily Weber od wgrills.cz 

    Čti více
  • Grilovaná hovězí žebírka

    Hovězí žebro netenderizované (bez zrání), je tuhé a tak tento druh masa je lepší nejprve marinovat. Marinádu si připravíme z pár lžic rostlinné oleje, soli, česneku, černého pepře, chilli omáčky Jolokia a nebo Moruga Mučíto (dle chuti můžete vynechat a přidat oblíbené chilli koření), nezapomeneme na poslední ingredienci a to pivo. Vše důkladně promícháme a do takto připravené marinády vložíme maso, aby bylo ponořené. Marinujeme po dobu nezbytně nutnout a to alespoň 1 den, v tomto případě platí čím déle, tím lépe. 

    Grilování na grilu Weber Spirit: Rozpálíme gril na 100 - 150°C po stranách plynových hořáků a středový necháme vypnutý. Maso není zapotřebí z prudka zatahovat, stačí položit do středu grilu a grilovat na nízký až střední plamen na nepřímé grilování po dobu 1 hodiny (tepelná úpravá se odvíjí od velikosti a stáří použitého druhu masa). Hovězí žebírka nezapomenem obracet a řádně potírat zbylou marinádou.  

    Podáváme s BBQ omáčkou dle vlastních chutí, grilovanou cibulí, česnekem a bramborami.

    Semínka-chilli.cz Vám přejí dobrou chuť!

    Čti více
  • Rib eye steak porcování

    Rib eye steak z Urugaye je mezi gurmány považován za nejšťavnatější kus hovězího na steaky a to především díky tučnějším částem a jemnému mramorování, které dodává tomuto druhu masa svojí nezapomenutelnou chuť.

    Než začnete maso porcovat, trochu jej ořežte od přebytečného tuku. Poté osušte kuchyňskou papírovou útěrkou, v žádném případě maso nemyjte! Rib eye steak je kus masa pro gurmány a tak se patří zakrojit pořádný steak, který by měl být široký minimálně 3 - 5 cm. Širším steakem rozhodně nic nezkazíte, jen Váš apetit nad grilovaným Rib-eye steakem bude o to větší. 

    Porci Rib eye steaku v syrovém o 300 - 500 g je dobré potřít olivovým olejem. 

    První způsob grilování je osolit a opepřit maso již před samotným grilováním. Hrubozrnou sůl společně s čerstvě hrubě mletým pepřem zamáčkneme lehce rukou do masa.

    Druhý způsob grilování je kořenit maso až po grilování, aby zbytečně nevytékala šťáva a maso se tak nedehydrovalo. 

    Vyzkoušeli jsme již všechny způsoby, i dochucování při grilování, ale vždy jsme se shodli, že Rib-eye steak děláme jak děláme, je vždy výtečný a nevidíme v těchto dvouch úpravách velký rozdíl (co do dehydrování masa). Jedinou neýhodou dochucování po tepelné úpravě je, že maso není vůbec dochucené uvnitř, jako při vtlačení hrubozrnné soli před griováním.

    Rib-eye steak grilujeme na přímé griování při teplotách kolem 200°C a to po dobu 3 - 4 minuty z obou stran. Samozřejmě doba grilování je závislá na mnoha faktorech: výška masa, teplota nad hořákem a také individuálně na stupni propečení. Rib-eye steak nedoporučujeme grilovat déle než do medium - propečený nebo medium rare - středně propečený. 

    Semínka-chilli.cz Vám přejí dobrou chuť!

    Čti více
  • Rib-eye steak na černém pepři na grilu Weber

    Hovězí Rib eye steak osušíme papírovou útěrkou, zakápneme olivovým olejem, osolíme hrubozrnnou solí (solit lze také i po tepelné úpravě),, a na talířek nadrtíme černý pepř, aby se utvořila slabá vrstvička. Rib eye steak z jedné strany vložíme na talíř s pepřem a vtiskneme ho se solí do masa. 

    Plynový gril Weber Spirit rozehřejeme na 200°C, potřeme rošt grilu špalíčkem špeku a grilujeme na přímé grilování po dobu 5-8 minut (doba tepelné úpravy je závislá na výšce a velikosti masa a stupni propečení). Rib-eye steak by měl být propečený medium až medium rare. Ale samzřejmě proti gustu žádný dišputát. Rozhodně nedoporučujeme grilovat déle, maso se stává vysušeným.

    Steak po ugriloání vyndáme na předem předehřátý talíř a necháme 3-4 minutky odpočinout, rozvolnit šťávy po celém kusu masa.

    Ke grilovanému Rib-eye steaku na černém pepři na grilu Weber vyniknou omáčky a DIPy jako např. pepřová smetanová omáčka, cibulový DIP aj.

    Semínka-chilli.cz Vám přejí dobrou chuť!

    Čti více
  • Rib-eye steak s Moruga Mučíto na grilu Weber

    Tenderizovaný Rib eye steak osušíme kuchyňskou papírovou útěrkou. Pomažeme olivovým olejem, okořeníme hrubozrnnou solí a čerstvým mletým pepřem. Omáčku Moruga Mučíto rozetřeme a z lehka prsty kořencí přísady zapravíme do masa.

    Na plynovém grilu Weber Spirit grilujeme při teplotě 200°C a to na přímé grilování. Doba tepelné úpravy závisí na velikosti masa a stupni propečení. Pro medium rare doporučujeme při tloušťce masa 3-4 cm grilování po dobu 3 - 4 minut z každé strany. Hovězí Rib-eye steak po ugrilování přendáme na předehřátý talíř a necháme 3 - 5 minutek odpočinout. Šťáva koncentrována uprostřed masa se rozvolní po celém mase a bude šťavnatý a plný chutí celý kousek.

    Rib-eye steak s omáčkou Moruga Mučíto doporučujeme s grilovaými bramborami, jogurtovým DIPem, pro zmírnění pálivosti.

    Pokud Vás steak nepálí, mějte na paměti, že kapsaicin (alkaloid způsobující pálivost), se při tepelné úpravě odpařuje a tím se pálivost vytrácí. Pokud jste vyznavači extra pálivých pokrmů, doporučujeme těsně před koncem grilování rib-eye steak potřít omáčkou Moruga Mučíto, zvýšíte tím pal.

    Semínka-chilli.cz Vám přejí dobrou chuť!

    Čti více
  • Rib eye steak s bylinkovým máslem I

    Hovězí rib-eye steak krájíme alespoň 3-5 cm široký, udrží lépe šťavnatost a pochutnáte si na pořádné flákotě masa. Maso osušíme kuchyňskou papírovou útěrkou, v žádném případě maso nemyjeme pod vodou. Maso z oboru stran pomažeme olivovým olejem, osolíme hrubozrnnou solí a čerstvým mletým pepřem největší hrubosti a koření vmáčkneme z lehka do masa.

    Takto připravený hovězí steak grilujeme na plynovém grilu Weber Spirit při teplotě 200°C a na přímé grilování po dobu 3 - 4 minuty z každé strany. Doba tepelné úpravy je závislá na výšce a velikosti masa, také na stupni propečení. Doporučujeme steak medium rare, maximálně meidum, kdy je maso skoro celé hnědé a propečené, střed by měl zůstat narůžovělý.

    Stupeň propečení můžete poznat pomocí vpichovacího teploměru, ovšem pro zkušenější grilmaniaky postačí grif jedním prstem. A to tak, že ukazováčkem stisknete střed masa, pokud je na pohmat měkké a prst jednoduše zaboříte je střed masa v syrovém stavu. Po 2 minutách můžete vyzkoušet znovu, dokudu  střed na dotek není akorát. To ovšem musíte natrénovat sami.

    Ugrilovaný Rib-eye steak přendáme na předem předehřátý talíř a necháme 3 - 4 minutky odležet - rozprostřít štávu po celém kusu masa. Bylinkové máslo krájíme na plátky, které klademe na maso. Podáváme s pepřovou omáčkou, cibulovým nebo hořčičným Dipem s chutí.

    Semínka-chilli.cz Vám přejí dobrou chuť!

    Čti více
  • Rib-eye steak na bylinkovém másle II

    Rib-eye steak osušíme kuchyňskou papírovou útěrkou (nemyjeme pod tekoucí vodou). Potřeme olivovým olejem, osolíme hrubozrnnou solí a dokořeníme čerstvě mletým pepřem. Kořenící přisady z lehka zatlačíme do hovězího masa. 

    Takto připravený hovězí steak grilujeme na plynovém grilu Weber Spirit na přímé griováí při teplotě 200°C a po dobu 3 - 4 minut z každé strany. Doba tepelné úpravy je závislá ne výšce masa a stupni propečení.

    Hotový Rib-eye steak přendáme na předem vyhřátý talř (můžeme zabalit do alobalu) a necháme odpočinout 3-4 minuty (šťáva v mase se rozvolní i do okrajů a bude tak šťavnatější a chutnější).

    Rib-eye steak na grilu Weber doporučujeme se zeleninovými saláty, rúznými DIPy nebo omáčkami a grilovaným brambůrkem.

    Semínka-chilli.cz Vám přejí dobrou chuť!

    Čti více
  • Špička ořechu - BALL TIP grilování

    Tenderizovanou (uleželou) špičku ořechu, nebo-li BALL TIP, osušíme kuchyňskou papírovou útěrkou (nemyjeme pod vodou). Okrájíme tučnější části a odblaníme. Celý kus hovězí špičky pomažeme olivovým olejem, osolíme hrubozrnnou solí a čerstvě mletým pepřem. Koření zapravíme z lehka prsty do těsta. 

    Pynový gril Weber spirit rozehřejeme na 200°C. Očištěný rošt grilu pomažeme kouskem špeku či slaniny. Vložíme maso a grilujeme ze všech stran po dobu 3 - 5 minut. Po zatáhnutí hovězí ořech vypneme střední hořák a postranní necháme hořet pro dosažení stálé teploty 180°C. Hovězí špičku ořechu přendáme na střed roštu a grilujeme na nepřímé grilování.

    2 kg špička ořechu potřebuje k dosažení narůžovělého šťavnatého středu zhruba 1 a 1/2 hodiy grilování. Pokud chcete dosáhnout takto připraveného kusu masa, teplota uvnitř by měla dosáhnout 60°C - medium raremedium.

    Hovězí špíčka ořechu je luxusní samotná krájená na slabé proužky. Hodí se ovšem i do různých zeleninových směsí, tortill apod.

     

    TIP: V případě, že chcete dosáhnout výraznější chuti po použitých ingrediencí, bylinky, česnek, pálivé omáčky, chilli koření, doporučujeme maso den předem napíchat jehlou.

    Vyzkoušejte naši novinku Borůvkové Lumpíto s morugou vhodnou k doostření každého pokrmu. Upozorňujeme, že jedná o extra pálivý produkt!
     

    Semínka-chilli.cz Vám přejí dobrou chuť.

    Čti více
  • Hamburger na grilu s Jalapeno

    Nejprve si připravíme zeleninovou směs do burgerů. Na menší kostky nakrájíme jalapeno papričky, cibuli, česnek, 1 žloutek, chilli omáčku, dijónskou hořčici, sůl, pepř a jemně krájenou petrželku. Do směsí přidáme mleté hovězí maso a zamícháme. Na rozehřátém grilu vyzkoušíme zda je burger dostatečně ochucený, stačí malý bochánek z obou stran pár minut grilovat. 

    Rajčata a slaninu krájenou na plátky grilujeme na rozpáleném roštu Rajčata do změknutí a slaninu do křupava. Mezitím si připravíme samotné burgery, grilujeme je na přímé griování po dobu asi 3 - 4 minut z každé strany. Po ugrlivání poklademe každý burger plátkem sýru cheddarem a necháme při zaklopeném poklopu rozpéct. 

    Završení celého díla: rozpůlené hamburger bulky z prudka ogrilujeme cca 1 minutu a klademe ve vrstvách: zeleninový salát, rajče, kys. okurka, maso, hořčice, salsa a nakonec plátky grilované slaniny, přiklopíme a můžeme si roztrhnout ústa :)

    Místo kyselé okurky můžeme dát okurku hadovku.

    Šťáva z masa a rajčete by měla téci po rukou až po lokty, jinak jste někde udělali chybu :)

    Doporučujeme vyzkoušet české chilli omáčky Mučíto. Neobsahují žádný ocet, sůl a jiné přísady ovlivňujíví chuť připravovaných jídel. 

    Semínka-chilli.cz Vám přejí dobrou chuť!

    Čti více
  • Hamburger se směsí

    Z Jalapeno chilli papriček, jarní cibulky, smetanového sýru, soli, čerstvě mletého pepře připravíme směs. Mleté hovězí hrudí (brisketu) osolím a opepříme, promícháme a vytvoříme dvě placky na burger. Na jednu z nich vložíme lžíci smetanovou směs a přikryjeme druhou plackou na burger. Při tom se snažíme kraje burgeru přitisknout k sobě, aby směs nevytékala ven. 

    Burgery se směsí grilujeme na přímé grilování při teplotě 180°C po dobu 10 - 15 minut. Poté na burger položíme plátky cheddaru. Abychom dosáhli propečení i uvnitř burgeru budete ho nejspíše muset ponechat mimo hořáky na nepřímé grilování dalších 10 - 15 minut, aby se propekl.

    Mezitím můžete grilovat plátky rajčete, plátky slaniny a poté hamburgerové bulky. 

    Ve finále bulku pokladete listy salátu, grilovanými plátky rajčete, případně salátové nebo nakládané okurky, masového burgeru, plátky slaniny a příklopíte.

    Tento recept na Hamburger je dle našich mlsných jazýčků absolutně nejlepší.

    Semínka-chilli.cz Vám přejí dobrou chuť!

     

    Čti více
  • Rumpsteak na grilu s malinovou omáčkou

    Tenderizovaný Rumpsteak porcujeme na 3 - 4 cm silné plátky. Maso nemyjeme pod tekoucí vodou, ale pouze ho osušíme papírovou kuchyňnskou útěrkou. Dle zvyklostí osolíme a opepříme před nebo po tepelné úpravě. 

    Na grilu Weber grilujeme Rumpsteak při teplotě 200°C a přímé grilování po dobu 4 - 6 minut z každé strany. Rumpsteak nedoporučujeme grilovat úplně více jak médium - propečený, maso ztrácí na chuti a šťavnatosti.

    Hotový rumpsteak přendáme na vyhřátý talíř a necháme ještě 3 - 4 minutky rozprostřít šťávu, která byla koncentrována uprostřed masa.

    Zalijeme malinovou omáčkou a jíme s chutí.

    Semínka-chilli.cz Vám přejí dobrou chuť!

    Čti více
  • Rumpsteak na grilu s chilli

    Celý hovězí kus Rumpsteaku krájíme na 3 - 4 cm široké steaky, z lehka je pomažeme olejem, dle způsobu ochutíme hrubozrnnou solí a pepřem buď před tepelnou úpravou nebo až po grilování.

    Rozpálíme gril na 200°C, rošt grilu očistíme kartáčem a potřeme kouskem slaniny nebo špeku. Vložíme na rozpálený rošt grilu Rumpsteak a grilujeme po dobu 4 - 6 minut, dle velikosti masa a stupni propečení. Rumpsteak na grilu nedoporučujeme příliš vysušovat, ztratíte tak jeho výraznou chuť a štávu.

    Grilované maso vložíme na předem vyhřátý talíř a než se do něj pustíme počkáme 3 - 4 minutky na rozvolnění šťáv.

    Servirujeme s grilovacími omáčkami a grilovanou bagetou potřenou bylinkovým máslem.

    Semínka-chilli.cz Vám přejí dobrou chuť!

    Čti více
Novinky na e-mail

Přihlašte se pro odběr novinek