Dragons Breath

Dragons Breath

 • Druh:Capsicum Chinenses
 • Semen v balení:10 ks
 • Původ:Anglie
 • Pálivost:
 • Jednotek SHU:až 2 480 000 SHU
 • Doba zrání:60 dní
 • Barva plodu:Červená
 • Tvar plodu:Netradiční
 • Velikost rostliny:101 - 180 cm
 • Výška x šířka rostliny::140 x 60 cm

 • Číslo produktu:111
 • Hlídací pes:Zapnout
 • Dostupnost:Není skladem
 • Cena s DPH:149 

Související produkty

Vybírejte z úzce souvisejících produktů k Dragons Breath

 
 
Popis papričky | popis rostliny | nároky na pěstování | využití | zajímavostiDragons Breath - popis papričky

 Bude doplněno


Dragons Breath - popis rostliny


Druh Capsicum Chinense se obvykle dorůstá přes metr do výšky a minimálně tolik potřebuje i kolem sebe. Z vlastní zkušenosti víme, že pěstování jedné rostliny s dostatečným prostorem přináší vyšší výnos než tři rostliny na tom samém prostoru. Důvod je velmi jednoduchý, paprika pro svůj růst potřebuje co nejvíce slunečního svitu a pokud jej nemá, napřípad díky stínění okolních rostlin, živoří, plodí minimálně nebo skoro vůbec. 

Dragons Breath - nároky na pěstování


Jak již bylo zmíněno výše. Paprika potřebuje dostatek prostoru pro ideální růst. Počítejte tedy s odstupem mezi rostlinami na úrovni minimálně 80cm. Více je rozhodně lépe! Ideálním prostředím pro pěstování Dragons Breath je skleník. Proč? Zajišťuje relativně stálé teplotní prostředí pokud jej v letních měsících správně větráme. Skleník má tu obrovskou výhodu, že eliminuje povětrnostní podmínky a to je to nejdůležitější. Ve skleníku je jedno zda venku dva týdny v kuse prší, zda jsou chladné noci nebo příjde vychřice či krubobití. Zásadní je také teplotní spád. Umístíte-li do skleníku černou agrotextilii, během dne zajistí prohřátí zeminy a ta po západu slunce emituje teplo. Není to vyloženě zdroj tepla, ale oproti pěstování venku to je nebe a dudy :-) 
Nelze opomenout také přízemní mrazíky v polovině května a během podzimních měsíců. Před mírnými mrazíky papriky ochrání samotná konstrukce skleníku, která je sice pokrytá jinovatkou, ale paprikám se nic nestane. Při nižších teplotách od -2°C a více doporučujeme použít droj tepla. Buď el. větráky s ohřevem nebo keramické topidlo na propan-butan.
Paprika obecně potřebuje dobře vyhojenou zeminu. My jsme zastánci přírodního řešení, takže doporučíme kravský a koňský hnůj. Ten se smíchá s původní zeminou v poměru 1:1 a touto směsí zasypeme sazenice při přesazení. V průběhu růstu v době cca 4-6 týdnů od přesazení je vhodné rostliny opět přihnojit. Dobré výsledky má guano nebo Jihočeské hnojivo pro plodovou zeleninu. Zastánci tekutých hnojiv zvolí speciální hnojivo Chilli Focus.

Dragons Breath - využití


Dragos Breath je určena pro zvědavce, kterří chtěji vyzkoušet "tu novou rekordmanku". Využití je široké, přes usušení, zamražení nebo sterilaci v nálevu.

 

Dragons Breath - zajímavosti

Dragons Breath je velmi kontroverzní odrůda původem z Angie. Jejím šlechtitelem je Mike Smith z Walesu. O tom, zda je tato odrůda skutečná nebo zda je opravdu tak pálivá se vedou vášnivé diskuze. Věříme, že se pravdy nakonec dobereme ;-)


Není tahle chilli paprička pro Vás ta pravá? Nevadí! Vyberte si jinou podle mnoha paramertů ve speciálním filtru.

Výše zmíněné informace mají především orientační charakter. Berte na vědomí, že výsledky vašeho pěstování můžou dosáhnout jiných parametrů, jak v pozitivním tak negativním směru – budeme rádi, když se se svými zkušenostmi podělíte na našem internetovém fóru o pěstování chilli papriček: www.chilli-forum.cz - Galerie venkovního pěstování

 

Zajímavá nabídka

Nechce se Vám čekat až na konec pěstební sezóny? Vyzkoušejte čerstvé sušené papričky Habanero! Vynikají perfektní chutí a velmi příjemnou pálivostí.

Jsou pro Vás sušené papričky Habanero málo atraktivní? Pak je tedy sladká chilli omáčka Habanero Mučíto  tím pravým lákadlem pro Vaše mlsné chilli jazýčky. Doporučujeme meruňkovou chilli omáčku Habanero Mučíto z domácích čerstvých papriček.

Chilli novinky
z Facebooku

Dobrý den vespolek!Doprava ZDARMA právě teď! I na Slovensko ;-)Čtěte podmínky na >> https://bit.ly/2MjND2K(Foto: Habanero Bonda Ma Jacques, Capsicum…Dobrý den vespolek!

Doprava ZDARMA právě teď! I na Slovensko ;-)
Čtěte podmínky na >> https://bit.ly/2MjND2K
(Foto: Habanero Bonda Ma Jacques, Capsicum Chinense, až 300 000 SHU, v Nové Pace 20.8.2018)

www.seminka-chilli.cz - nepálí, ale hřeje... Více infomací…

Dobrý den vespolek!Cibulové Chutnej = chuťová exploze ;-) Pro doladění používáme fortifikované víno Šaler od vinařství…Dobrý den vespolek!

Cibulové Chutnej = chuťová exploze ;-) Pro doladění používáme fortifikované víno Šaler od vinařství Špalek!
www.seminka-chilli.cz/cibulove-chutnej-82814.html
Poštovné zdarma od pondělí do středy, více na: https://bit.ly/2MjND2K Více infomací…
Novinky na e-mail

Přihlašte se pro odběr novinek