Trinidad Scorpion Moruga

Trinidad Scorpion Moruga

 • Druh:Capsicum Chinenses
 • Semen v balení:10 ks
 • Původ:Trinidad a Tobago
 • Pálivost:
 • Jednotek SHU:až 2 009 231 SHU
 • Doba zrání:60 dní
 • Barva plodu:Červená
 • Velikost plodu:4 x 5 cm
 • Klíčivost:98 %
 • Tvar plodu:Netradiční
 • Velikost rostliny:101 - 180 cm
 • Výška x šířka rostliny::170 x 100 cm
 • Číslo produktu:96
 • Hlídací pes:Zapnout
 • Dostupnost:skladem
 • Cena s DPH:69 
ks

Související produkty

Vybírejte z úzce souvisejících produktů k Trinidad Scorpion Moruga


Popis plodu: 4 - 5 cm v průměru. Plod papriček Moruga Scorpion Moruga je v plné zralosti zabarvený do červena, svým tvarem připomíná do velikosti golfový míček. Charakteristickými rysy Trinidad Moruga Scorpion je promáčknutí plodu v jeho spodní části a také výrazně vrásčitá a lesklá slupka s pravidelným vyboulením po obvodu. Stěna papriky je i před dozráním vláčná a z vnitřní strany najdete kapénky kapsaicinového olejíčku, který plod produkuje v extrémní míře. Ze všech super hot papriček působí nejvíce aromaticky a její unikátní chuť pocítíte až po 15 či 20 minutách, kdy pal odchází a váš jazyk jako země spálená začne znovu obrážet životem. S touto chilli papričkou opravdu opatrně, není to rozhodně žádná upravená modelka z photoshopu.

Upozornění: nové balení semen (oranžová papírová obálka) může obsahovat zip sáček s chybným popisem "Trinidad Scorpion FG Mustard". Sáček obsahuje správná semena.

Popis rostliny: Při vhodných podmínkách se Trinidad Moruga Scorpion dorůstá až do výšky 170 a šířky 100 centimetrů. Je opravdu veliká. Listy se jí při rozvětvení zmenšují a jsou sametově hebké, světle zelené. Květy jsou bílé. Nasazuje je po celou vegetační dobu. Kmen ke konci sezony dřevnatí a  v dobrých podmínkách má mohutný kořenový systém.

Nároky na pěstování: Dlouhá vegetační doba lze úspěšně eliminovat předpěstováním, které ovšem musí probíhat pod silným umělým osvětlením, aby rostliny měly správnou skladbu s co nejvíce patry, pozor je třeba dát na pomalé klíčení: až  3 - 4 týdny. Vyžaduje vyšší teploty, přirozené prostředí Morugy Scorpion je karibské souostroví Trinidad a Tobago. V našich podmínkách dosáhnete nejlepších výsledků při pěstování ve skleníku nebo fóliovníku. Pokud se rostlina přespříliš rozroste je dobré je pro její prosvětlení a ochranu větví před ulomením vyštipovat a vyvazovat.

Možná využití: Jako koření. Je extrémně dobrá a také tak pálivá. Z toho důvodu ji jde vyhledávat snad jen jako endorfínovou bombu retardovaných sebemrskačů, kteří se chtějí pohroužit do stavu, kdy je tělo roztaveno na sálající tekutinu a posléze je formováno do nové formy úlevy, osvobození, pocitu překonání nebo silou a schopnostmi ovládnutého utrpení. Důrazně apelujeme na kardiaky, aby se varovali pojídání celých extremně pálivých paprik a také tyto děti chraňte před těmito plody.

Jiné zajímavosti: Morugu Scorpion jako novou nejpálivější chilli papričku na světě představil Jim Duffy z Refining Fire Chiles 6. února 2012 při konání 2012 New Mexico Chile Conference pořádaného v Las Cruces, Nové Mexiko. Trinidad Moruga Scorpion z  trůnu sesadila dosavadní rekordmanku Trinidad Scorpion Butch T, kterou byla vyhlášena 1. března 2011 a zapsána do Guinnessovi knihy rekordů.

Není tahle chilli paprička pro Vás ta pravá? Nevadí! Vyberte si jinou podle mnoha paramertů ve speciálním filtru.

Výše zmíněné informace mají především orientační charakter. Berte na vědomí, že výsledky vašeho pěstování Trinidad Moruga Scorpion můžou dosáhnout jiných parametrů, jak v pozitivním tak negativním směru – budeme rádi, když se se svými zkušenostmi podělíte na našem internetovém fóru o pěstování chilli papriček: www.chilli-forum.cz - Galerie venkovního pěstování


Video test Trinidad Scorpion Moruga


Komentáře
NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ
aDO [.*]

 

19.01. 17:53

klicenie

Zdravim, mam semienka z tejto stranky (Trinidad Scorpion Moruga, Explosiv ember, Bhut Ghost Jolokia), zakorenoval som v miniparenisku v jiffoch. vyklicenie za 9 dni. Klicivost 100%. Maximalna spokojnost.

ODPOVĚDĚT

lonsdalle [.*]

13.11. 18:42

Doba klíčení semen

Chtěl bych se zeptat jestli někdo neví dobu vyklíčení sememe.

ODPOVĚDĚT

seminka-chilli.cz [.*]

16.11. 18:43

Re: Doba klíčení semen

Běžná doba klíčení papriček rodu Capsicum Chinense je 2-4 týdny. Při testu klíčivosti této odrůdy to bylo i za méně jak týden. Nejdůležitější je dodržet kontinuální teplotu kolem 27 stupňů a vlhkost (ne přemokření), nejlepší pro naklíčení jsou rašelinové tablety, které vidíte nad dotazy.

 

 

Novinky na e-mail

Přihlašte se pro odběr novinek