Vepřová sekaná pečeně z vepřového masa s chilli

Ingredience


Suroviny na přípravu sekané pečeně:

Domácí houskový knedlík s jalapeňos papričkami z mikrovlnné trouby 

  • 300 g hrubé mouky
  • 300 ml mléka
  • 1/2 balíčku droždí
  • 2 ks žemle (houska, rohlík)
  • 1 vejce
  • špetka soli
  • lžička cukru
  • Jalapeňo papričky
  • Jalapeňo koření

Postup přípravy

Postup přípravy sekané:

Mleté vepřové maso (mleté hovězí maso) smícháme se solí, vejci, utřeným česnekem,
jemně pokrájenou cibulí a dochutíme mletým habanero kořením a pepřem. Poté přidáme dle konzistence strouhanku a trochu vody (aby byla sekaná pečeně křehčí). 
Při tvarování šišky vytvoříme v ní důlek a přidáme konzervované, nebo čerstvé
Jalapeňos papričky.

Postup přípravy houskového knedlíku:

Z vlažného mléka uděláme kvásek společně s droždím a lžičkou cukru, aby lépe vzešlo (mléko zahřejeme do 35°C), ten přidáme do polohrubé mouky společně s vejci, na kousky nakrájenou žemlí, špetkou solí, Jalapeňo kořením a sterilovanou nebo čerstvou papričkou jalapeňo, vše smícháme dohromady a necháme minimálně 20 minut kynout na teplém místě. Poté přendáme do silikonové misky a vaříme na nejvyšší stupeň v mikrovlnné troubě po dobu ca 8 - 10 minut.

Vřele doporučujeme vyzkoušet některé z nejpálivějších chilli koření z naší nabídky! Máte rádi velmi ostré nebo někdo z Vašeho okolí? Uvažujete nad originálním a zároveň smysluplným dárkem? Věnujte nejpálivější chilli koření, sušené papričky nebo chilli omáčky v exklusivní dárkové krabičce!

 
 
 
 

Chilli novinky
z Facebooku

Dobrý den vespolek! Sazenice na fotografii jsou STEJNĚ STARÉ. Ty větší mají plné osvětlení přímo pod zář. tělesy. Ty malé jsou krajní, nedokonale…Dobrý den vespolek!
Sazenice na fotografii jsou STEJNĚ STARÉ. Ty větší mají plné osvětlení přímo pod zář. tělesy. Ty malé jsou krajní, nedokonale osvětlené. Pamatujte, že bez světla nic kloudného nevypěstujete ;-) Pokud svítíte, je prohazování sazenic nutností! Osvětlení objednáte zde: https://www.seminka-chilli.cz/hledani/?search=Osvětlení Sazenice můžete předobjednávat také na www.seminka-chilli.cz/sazenice-chilli/

(Foto: Big Black Mama, Capsicum Chinense) Více infomací…

Dobrý den vespolek!Holky z naší školky se právě stěhují do skleníku, kde se budou měsíc otužovat a pak už rovnou k Vám! ;-) Více na…Dobrý den vespolek!

Holky z naší školky se právě stěhují do skleníku, kde se budou měsíc otužovat a pak už rovnou k Vám! ;-) Více na www.seminka-chilli.cz/sazenice-chilli/ a www.sadenice-chilli.sk Více infomací…
Novinky na e-mail

Přihlašte se pro odběr novinek