Manzano Rocoto Red

Manzano Rocoto Red

 • Druh:Capsicum Pubescens
 • Semen v balení:10 ks
 • Původ:Mexiko
 • Pálivost:
 • Jednotek SHU:až 80 000 SHU
 • Doba zrání:70 dní
 • Barva plodu:Červená
 • Velikost plodu:3 x 7 cm
 • Tvar plodu:Kulatý
 • Velikost rostliny:101 - 180 cm
 • Výška x šířka rostliny::130 x 90 cm

 • Číslo produktu:68
 • Hlídací pes:Zapnout
 • Dostupnost:skladem
 • Cena s DPH:69 
ks

Související produkty

Vybírejte z úzce souvisejících produktů k Manzano Rocoto Red

Popis plodu: 3 - 7 cm v průměru. Manzano znamená v překladu jabloň. Je tedy logické, že se název odvozuje od tvaru plodu připomínající divoce rostoucí jabloně. Na tenké a dlouhé stopce s drobnými chloupky je k zemi zavěšený červený plod se středně silnou stěnou. Největší raritou Manzano Rocoto jsou netypicky černá semena, charakteristický rys Capsicum Pubescens.

Popis rostliny: vytváří spletivý keřík s hustým zavětvením i blízkým sponem listů. Za vhodných podmínek však keř ztrácí svoji kompaktnost a větve rostou nahodile se s vyšším záběrem pěstebního prostoru. Listy jsou menčí, zbytnělé vejčitého tvaru. Květ odpovídá dalšímu charakteristickému znaku Capsicum pubescens a totiž purpurovému okvětí a fialovobílími prašníky.

Nároky na pěstování: jako jednu z mála odrůd ji vyloženě doporučujeme pěstovat venku na záhonech, pěstebních nádobách. Vyžaduje chladnější teploty, jeho přirozené prostředí je v pohoří And. Manzano Rocoto Red je vytrvalá rostlina, která může plodit klidně 15 let! Ve skleníku bude pouze růst, květy opadají. Takže skleník použijte pouze pro předpěstování. V Nové Pace Manzana s úspěchem dopěstováváme v nadmořské výšce 450 m n.m.

Možná využití: Pálivé plody se používají vnitřně k léčbě hemmoroidů, revmatismu, poruchy trávení, astmatu. Zevně se používá při neuralgií - bolesti nervového původu. Jedná se tedy o léčivou rostlinu. Toto chilli je rovněž velice esteticky zajímavou rostlinou a přičtete-li využití i  v kuchyni, má opravdu širokou užitnou hodnotu. Manzano lze doporučit k přímé spotřebe a  k zavařování do sladkokyselého nálevu.

Jiné zajímavosti: Také známý jako TREE PEPPER, je peruánským dědictvím. Oblibu této plodiny dokazuje četnost místních názvů této chilli odrůdy: Chile Perun, Pear-Chili, Chile Manzano, Apple-Chili, Manzano Rocoto, Manzano Rojo

Výše zmíněné informace mají především orientační charakter. Berte na vědomí, že výsledky vašeho pěstování můžou dosáhnout jiných parametrů, jak v pozitivním tak negativním směru – budeme rádi, když se se svými zkušenostmi podělíte na našem internetovém fóru o pěstování chilli papriček: www.chilli-forum.cz - Galerie venkovního pěstování

Není tahle chilli paprička pro Vás ta pravá? Nevadí! Vyberte si jinou podle mnoha paramertů ve speciálním filtru.

Chilli novinky
z Facebooku

Dobrý den vespolek! Sazenice na fotografii jsou STEJNĚ STARÉ. Ty větší mají plné osvětlení přímo pod zář. tělesy. Ty malé jsou krajní, nedokonale…Dobrý den vespolek!
Sazenice na fotografii jsou STEJNĚ STARÉ. Ty větší mají plné osvětlení přímo pod zář. tělesy. Ty malé jsou krajní, nedokonale osvětlené. Pamatujte, že bez světla nic kloudného nevypěstujete ;-) Pokud svítíte, je prohazování sazenic nutností! Osvětlení objednáte zde: https://www.seminka-chilli.cz/hledani/?search=Osvětlení Sazenice můžete předobjednávat také na www.seminka-chilli.cz/sazenice-chilli/

(Foto: Big Black Mama, Capsicum Chinense) Více infomací…

Dobrý den vespolek!Holky z naší školky se právě stěhují do skleníku, kde se budou měsíc otužovat a pak už rovnou k Vám! ;-) Více na…Dobrý den vespolek!

Holky z naší školky se právě stěhují do skleníku, kde se budou měsíc otužovat a pak už rovnou k Vám! ;-) Více na www.seminka-chilli.cz/sazenice-chilli/ a www.sadenice-chilli.sk Více infomací…
Novinky na e-mail

Přihlašte se pro odběr novinek