NuMex Suave Orange

NuMex Suave Orange

 • Druh:Capsicum Chinenses
 • Semen v balení:10 ks
 • Původ:Mexiko
 • Pálivost:
 • Jednotek SHU:až 850 SHU
 • Doba zrání:60 dní
 • Barva plodu:Oranžová
 • Velikost plodu:3 x 6 cm
 • Tvar plodu:Kvadratický
 • Velikost rostliny:101 - 180 cm
 • Výška x šířka rostliny::100 x 60 cm
 • Číslo produktu:29
 • Hlídací pes:Zapnout
 • Dostupnost:Není skladem
 • Cena s DPH:69 

Popis plodu: 3 cm široký a až 6 cm dlouhý protáhlý plod ala habanero jenom více pokroucené. Síla stěny je tenká a aroma výrazně přesahuje chuť i pal. Je zajímavé, že plod této čilli do plné oranžové dozrává v přímé úměře dávkám slunečního svitu, jinak zůstává žlutý.

Popis rostliny: NuMex Suave Orange je asi 100 cm vysoká rostlina s houževnatými celozelenými větvemi, které se všemožně proplétají v samotném keři. Ke konci sezóny u kmínku dřevnatí. Má tmavě zelené vejčité listy zakončené kónicky do špičky, se stářím rostliny jsou na stonku zavěšené dolů. Samosprašné květy jsou bílozelené.

Nároky na pěstování: Papriky mají dlouhou vegetační dobu. Semena je proto vhodné vysévat již v únoru, do lehkého substrátu. Klíčícím rostlinkám je třeba poskytnout dostatek tepla (nad 22°C) a světla. Ideální je okenní parapet orientovaný na jih či východ, světlo by neměla ubírat ani záclona. Klíčení urychlíte udržováním vlhkosti. Vlhkost a teplota je pro klíčení rozhodující. Až se vytvoří dva pravé lístky, rostlinky přepichujeme do samostatných květináčků či kelímků, k naklíčení doporučujeme JIFFY tablety aby jste vyloučili poškození kořínků špatnou manipulací. Na záhony se sazeničky paprik vysazují až v druhé polovině května, kdy nehrozí přízemní mrazíky. Vyberte jim co nejvýhřevnější polohu chráněnou před větrem, ideálně u jižně orientované zdi. Alespoň tři týdny před výsadbou je připravený záhon vhodné přikrýt černou mulčovací fólii, která napomůže prohřátí půdy. Čím více tepla rostlinkám dopřejete, tím lépe budou prospívat. Zpočátku se vyplatí překrýt je lehkou, bílou netkanou textilií, což je nejjednodušší řešení, nebo nad ně umístit fóliový kryt či skleněné zvony. (Pokud nepěstujete v pařníku). Chilli papriky se vysazují v rozestupech kolem 40-60 cm, podle velikosti odrůdy. Sázejte do provzdušněné, zásadité a na živiny bohaté půdy.

Možná využití: Tato chilli paprička je pěkná na pohled a jistě doplní jídelníček esteticky založeným lidem. Velice se hodí do studené kuchyně, salátů i obložených mís či chlebíčků nebo jednohubek a díky tomu, že pálí velice něžně potěší především ženy a ty, kteří nevyhledávají extrémní zážitky, ale přesto rádi experimentují s různými chutěmi. NuMex Suave Orange má především výrazné aroma a krásně také provoní rychle připravované masové směsi na pánvi, kde ještě nestačí vyprchat jeho vůně.

 Jiné zajímavosti: Tato odrůda byla vyšlechtěna Chile Pepper institutem v Novém Mexiku a slovo Suave znamená v angličtině "zdvořilý" kdežto původně ve španělštině "měkký".

Není tahle chilli paprička pro Vás ta pravá? Nevadí! Vyberte si jinou podle mnoha paramertů ve speciálním filtru.

Výše zmíněné informace mají především orientační charakter. Berte na vědomí, že výsledky vašeho pěstování můžou dosáhnout jiných parametrů, jak v pozitivním tak negativním směru – budeme rádi, když se se svými zkušenostmi podělíte na našem internetovém fóru o pěstování chilli papriček: www.chilli-forum.cz - Galerie venkovního pěstování

Zajímavá nabídka

Nechce se Vám čekat až na konec pěstební sezóny? Vyzkoušejte čerstvé sušené papričky Habanero! Vynikají perfektní chutí a velmi příjemnou pálivostí.

Jsou pro Vás sušené papričky Habanero málo atraktivní? Pak je tedy sladká chilli omáčka Habanero Mučíto  tím pravým lákadlem pro Vaše mlsné chilli jazýčky. Doporučujeme meruňkovou chilli omáčku Habanero Mučíto z domácích čerstvých papriček.

Novinky na e-mail

Přihlašte se pro odběr novinek