Dárková sada chilli omáčky Mučíto

Dárková sada chilli omáčky Mučíto

  • Druh:Chilli omáčky
  • Pálivost:

  • Číslo produktu:816
  • Hlídací pes:Zapnout
  • Dostupnost:skladem
  • Cena s DPH:969 
ks

Související produkty

Vybírejte z úzce souvisejících produktů k Dárková sada chilli omáčky Mučíto

Dárková sada chilli omáčky Mučíto je doručována zdarma přes Českou poštu a kurýra Intime
Dárková sada chilli omáčky Mučíto se skládá z bukového, praktického stojánku a šesti chilli omáček Mučíto, které vyrábíme již od podzimu roku 2012.

Velkým specifikem bylo vymyšlení a vývoj vlastní značky Mučíto, registrace ochranné známky a použití vlastnoručně vypěstovaných papriček. Vypadá to jednoduše, ale rozhodně to tak není. pěstování je otázkou více jak 6 měsíců každodení práce.

Výroba pálivých potravin vedla přes pěstování chilli papriček, sbírání zkušeností, byla to svým způsobem velmi zajímavá evoluce. Nikdy by nás nenapadlo jít do obchodu, zakoupit si chilli papričky z Holandska, Ugandy a  z nich se snažit něco vyrábět. Tak dle nás vypadá jednoduchý, prvoplánový "kšeft" a těch je poslední dobou v Česku již poměrně hodně. Takže takhle ne.


Na počátku  naší výroby chilli omáček byla Moruga Mučíto. Často se mluví o tom být ve správnou dobu na správném místě, mít štěstí. My jsme jej měly. V roce 2012 jsme jako jediní v  Česku pěstovali dostatek rostlin odrůdy Trinidad Scorpion Moruga, která byla v témže roce prohlášena na základě vědecké studie za nejpálivější. V té době jsme ji již pěstovali.

Na podzim roku 2012 došlo k zajištění legislativy, výrobních prostor a mohlo se začít vyrábět. Pokud bych měl popsat toto období jedním slovem, tak bych jej označil za euforické. Moruga Mučíto měla obrovský úspěch jak v Česku, tak i na Slovensku. Celkem se tedy uvažilo jen několik šarží a  v lednu 2013 již nebylo co prodávat. Výrobět nebylo z čeho, protože tyto papričky byly v té době naprosto unikátním sortimentem. 
V září roku 2013 byla uvařena nová šarže, kterou si zákazníci rozebrali během několika dní. Byla to pro nás velká zkušenost, satisfakce. Důkaz toho, že dělat věci kvalitně se vyplatí. Dnes se za slůvko kvalitní, ruční, bez chemie atd. schovává každý, ale skutečnost bývá o poznání horší.

Postupně došlo k výrobě dalších druhů chilli omáček, kterým dominuje vždy jedna odrůda, chuť vyhovující většině našinců. Nepoužíváme přemíru soli, octa a papričky vždy před použitím zbavíme semen.  Zatím posledním přírůstkem do rodiny chilli omáček je Bhutlah Mučíto for Hellboy. Superpálivá záležitost postavená na borůvkovém základě a vyladěná extrémní odrůdou Brown Bhutlah.Dárková sada Mučíto 6v1 obsahuje tyto omáčky:

Moruga Mučíto
Jolokia Mučíto
Habanero Mučíto extra pálivá
Habanero Mučíto for Ladies
Jalapeno Mučíto
Bhutlah Mučíto


Chilli novinky
z Facebooku

Novinky na e-mail

Přihlašte se pro odběr novinek